PAUN PAUNOVIC/CROPIX Cropix
PUCALO SE OSAM SERIJA

Lokomotiva nakon drame jedanaesteraca do osmine finala Hrvatskog kupa protiv drugoligaša

Na rubu ispadanja iz Hrvatskog kupa bila je Lokomotiva, finalist ovog natjecanja prije dvije godine
Piše: HinaObjavljeno: 21. rujan 2021. 18:29

Kod drugoligaša Dugopolja gostovala je Lokomotivau 1/16 finala i prošla tek nakon velike drame tijekom jedanaesteraca (9-8, 1-1 nakon 120 minuta). U prvih sedam serija jedanaesteraca svi su izvođači bili sigurni, ali je u osmoj domaćin napravio krivi korak što su gosti iskoristili.

Lokomotiva je, inače, povela u 12. minuti kada je Sandro Kulenović pogodio iz slobodnog udarca. Početkom nastavka domaćin je izjednačio nakon što je Maganjić pogodio s bijele točke i tih 1-1 je ostalo sve do kraja 120. minute.

Prije nekoliko dana zaprešićki Inter je ostvario prvu pobjedu (i upisao prve pogotke) u novoj drugoligaškoj sezoni (tek u šestom kolu), ali je na prvoj stepenici Kupa uslijedio novi šok za tu momčad.

Trećeligaš Mladost je na domaćem terenu u Ždralovima slavila s 3-1. Najbolja momčad Treće HNL - Sjever sva tri pogotka zabila je u prvom poluvremenu (Vrbanić, Sabljić i Žabec), dok je Inter jedino uspio početkom nastavka smanjiti na konačnih 1-3 (Uzelac).

Istra 1961, prošlosezonski finalist, uspješno je obavila gostovanje u Vukovaru. Pulska momčad pobijedila je trećeligaša Vuteks Slogu 3-0. Sve golove Istra 1961 je zabila u drugom poluvremenu. Počeo je Obanor, nastavio Mahmoud, a sve je okončao Beljo.

Hrvatski nogometni kup (šesnaestina finala):

Pitomača - Rijeka 0-7 (Bušnja 4, Vučkić 36, 54, Vuk 49, Abass 71, 90, Obregon 88-11m),

Dugopolje - Lokomotiva 1-1, 1-1, jedanaesterci 8-9 (Maganjić 51-11m / Kulenović 12),

Vuteks Sloga - Istra 1961 0-3 (Obanor 54, Mahmoud 76, Beljo 90),

Mladost Ždralovi - Inter-Zaprešić 3-1 (Vrbanić 20, Sabljić 29, Žabec 41 / Uzelac 47),

Ranije: Nehaj - Gorica 3-7,

Bednja - Osijek 0:3

19. travanj 2024 16:20