AFP
FRANCUSKA

Lovren bolji od Runje

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 22. studeni 2010. 00:32

Četrnaesto kolo francuskog nogometnog prvenstva donijelo je ogled Lensa Vedrana Runje i Lyona Dejana Lovrena na stadionu Felix Bollaert. Slavio je Lyon s 3-1. Iako je Lens imao vodstvo golom Kange Akalea još iz 24 minute, nije prednost uspio i sačuvati, budući je Runje u posljednjih 26 minuta susreta čak u tri navrata vadio loptu iz mreže. Dva ga je puta savladao Bafetimbi Gomis, a jednom Lisandro Lopez za tek drugu gostujuću pobjedu Lyona ove sezone kojom su skočili do osmog mjesta prvenstvene ljestvice.

Bivši Dinamov igrač Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta u sastavu "lavova", jednako kao i Runje u redovima Lensa kojem je ovo bio četvrti domaći i šesti ukupno ovosezonski poraz.

U druge dvije odigrane utakmice Bordeaux je slavio na gostovanju kod "fenjeraša" Arlesa 4-2, a Lille kod kuće protiv Monaca 2-1. Junak Bordeauxove pobjede bio je Anthony Modeste s tri postignuta gola, dok je Lilleu pobjedu donio Ludovic Obraniak golom u 78. minuti.

Ostvarenom pobjedom Lille je zasjeo na vrh prvenstvene ljestvice te sada ima 24 boda, jednako kao i Montpellier, ali uz bolju gol-razliku.

Le Championnat, 14. kolo:

Arles – Bordeaux 2-4 (Meriem 21, Bouazza 88 / Modeste 35-11m, 59, 87, Gouffran 38)

Lille -Monaco 2-1 (Frau 38, Obraniak 78 / Silva 57)

Lens – Lyon 1-3 (Akale 24 / Gomis 64, 74, Lopez 89)