POBJEDA MARSEILLEA

Lovren zabio u svom prvom nastupu nakon pet mjeseci odsustva zbog ozljede

Piše: HinaObjavljeno: 16. rujan 2012. 21:30

U susretu petog kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je pobijedio Ajaccio 2:0, a prvi gol na utakmici u 25. minuti zabio je hrvatski reprezentativac Dejan Lovren, dok je konačan rezultat postavio Lisandro Lopez u 75. minuti.

Bio je to prvi Lovrenov nastup nakon teške ozljede koljena koja ga je udaljila s terena pet mjeseci. Posljednje dvije prvenstvene utakmice Lovren je proveo na klupi za pričuve, a protiv Ajaccio je napokon i zaigrao. Hrvatski branič se ozlijedio koncem travnja u finalu francuskog Kupa protiv Quevillyja (1:0) zbog čega je propustio europsko prvenstvo u Poljskoj i Ukrajini.

U prvom susretu igranom u nedjelju Lorient je na gostovanju pobijedio Rennes 2:1. Dvostruki strijelac za goste bio je Alain Traore (23,43), dok je pogodak za Rennes zabio Jonathan Pitroipa (71). Utakmicu su obilježila čak tri isključenja - kod gostiju su 'pocrvenili' Maxime Baca (32) i Fabien Audard (54), a kod Rennesa Cheick Diarra (79).

Na ljestvici vodi Lyon sa 13 bodova, Marseille ima 12 bodova i utakmicu manje, dok je treći Lorient sa 11 bodova. PSG i Bordeaux imaju po devet bodova.

Nogometaši francuskog Marseillea vratili su vrh ljestvice Le Championnata gostujućom pobjedom 1-0 protiv Nancyja...

I u trećoj gostujućoj utakmici ove sezone Marseille je slavio s identičnim, 1-0, rezultatom. Gosti su apsolutno zasluženo stigli do svoje pete pobjede ove sezone iz isto toliko utakmica, i to pogotkom mlađeg brata Ayewa – Jordana. Zanimljivo, za pogodak mu je asistirao upravo njegov brat Andre u 53. minuti utakmice.

Prošao je Andre po lijevoj strani Marseilleovog napada, ubacio oštru loptu prema sredini kaznenog prostora, a istu je u punom trku glavom zakucao Jordan.

Marseille je imao posjed lopte na svojoj strani (58-42), broj udaraca (7-4), te veći broj prilika nakon kornera (7-3). Tek je jednu pravu priliku na utakmici stvorio Nancy, ali ju nije uspio realizirati.

Vratio se tako Marseille na prvo mjesto prvenstvene ljestvice, nakon što mu je isto, na svega nekoliko sati, oduzeo Lyon koji je s 2-0, uz pogodak Lovrena, slavio protiv Ajaccija.

Remi Garde: Lovren je bio sjajan, baš kao i naša kompletna obrana

Nakon što je Lyon slavio u utakmici 5. kola francuskog Le Championnata, te s četiri pobjede i remijem preuzeo vrh ljestvice, trener "lavova" Remi Garde bio je iznimno zadovoljan, pogotovo učinkom svoje obrane koju je predvodio Dejan Lovren...

Po prvi puta nakon 29. listopada 2011. godine i 16 utakmica Lyon nije primio pogodak na svom travnjaku kada su utakmice domaćeg prvenstva u pitanju. Posljednja momčad koja nije uspjela zabiti bila je St. Etienne, a od 16. rujna 2012. to je postao i Ajaccio.

Dejan Lovren i srbijanski reprezentativac Milan Biševac komandirali su obranom Lyona, a naš se reprezentativac uspio čak i upisati u strijelce. Zabio je u 26. minuti glavom za vodstvo 1-0.

- Ovo je dobar znak. Vjerujete da je ovo prekretnica. Lovren se vratio utakmicama nakon četiri i pol mjeseca stanke i bio je sjajan, baš kao i naša cijela obrana. Napadači su igrali opuštenije i bolje zahvaljujući odličnoj obrani – rekao je trener Lyona.