LE CHAMPIONNAT

Lyon ostvario treću pobjedu u prvenstvu, Lille svladao St.Etienne u gostima

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 11. rujan 2011. 00:35

Nogometaši Lyona, suparnici zagrebačkom Dinamu u skupini Lige prvaka, privremeno su u subotu, prvi put ove sezone, izbili na prvo mjesto ljestvice Le Championnata.

U dvoboju petog kola francuskog prvenstva igrači Remija Gardea na gostovanju su pobijedili novog prvoligaša Dijon 2-1.

Doveo je goste u vodstvo zadnji vezni igrač Maxime Gonalons u šestoj minuti. Nakon što su domaći izjednačili krajem poluvremena, napadač Lyona i francuske reprezentacije Bafetimbi Gomis trećim je ovosezonskim pogotkom donio gostima pobjedu u 53. minuti.

Dejan Lovren, koji je za pobjedničku momčad odigrao svih 90 minuta na mjestu lijevog stopera, u 79. je minuti propustio lijepu priliku za pogodak. Iznenadila ga je od nekoliko suigrača promašena lopta nakon ubacivanja Kima Källströma iz kornera.

Lyon je došao do treće ovosezonske pobjede (uz dva remija), pri čemu druge gostujuće. Remi Garde izveo je ovaj sastav:

Lloris – Reveillere, Kone, Lovren, Cissokho – Briand (od 87. Belfodil), Gonalons, Källström, Bastos – Pied (od 71. Grenier) – Gomis.

Do treće je pobjede u sezoni na gostovanju kod St. Etiennea u derbiju kola došao i prvak Lille. Dva je gola za pobjednički sastav zabio mladi Belgijac Eden Hazard.