AFP
CHAMPIONNAT

Lyon pobijedio Marseille 3-2 i stigao na korak do plasmana u Ligu prvaka

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 09. svibanj 2011. 01:27

Korak unatrag u pokušaju da obrane naslov francuskih prvaka napravili su u nedjelju nogometaši Marseillea. U 34. kolu Le Championnata izgubili su na gostovanju kod Lyona s 3-2.

Prije deset dana je momčad Didiera Deschampsa preuzela prvo mjesto od Lillea, ali remi u prošlom kolu protiv Auxerrea i nedjeljni poraz na Gerlandu vratili su je na četiri boda zaostatka u odnosu na vodeći Lille. Uz to, Marseilleu sada prijeti i gubitak drugog mjesta koje vodi izravno u Ligu prvaka budući da se Lyon približio na samo tri boda.

Lisandro Lopez je u 25. minuti svoj 16. zgoditak sezone postigao iz jedanaesterca koji je sam izborio nakon što ga je u kaznenom prostoru srušio Souleymane Diawara. Bilo je to sve u prvom poluvremenu, a onda je u drugom uslijedio pravi vatromet golova.

Najprije je Lyon preko Cesara Delgada povećao prednost u 69. minuti, da bi samo minutu kasnije gosti iskoristili pogrešku Jimmyja Brianda i smanjili na 2-1 golom Lucha Gonzaleza. Loïc Remy je svojim 11. pogotkom sezone donio izjednačenje u 78. minuti, ali prvak je ipak napustio Gerland poražen nakon što je Cris u 84. minuti svladao Stevea Mandandu snažnim udarcem s 12-13 metara.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren i bosansko-hercegovački Miralem Pjanić odigrali su svih 90 minuta za Lyon.

U ranijoj je utakmici Valenciennes pobijedio Rennes s 2-0 i udaljio ga od mogućnosti da se plasira u kvalifikacije Lige prvaka.

Le Championnat, 34. kolo:

Valenciennes – Rennes 2-0 (Kadir 18, Danic 52)

Lyon – Marseille 3-2 (Lopez 25 - 11m, Delgado 69, Cris 84 / Gonzalez 70, Remy 78)