AFP
FAVORITI KIKSALI

Lyon poražen na gostovanju kod Nancyja, vodeći Montpellier uzeo samo bod

Lyon je poražen na gostovanju kod Nancyja 2-0, dok je vodeći Montpellier odigrao tek 1-1 u gostima protiv Dijona
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 03. ožujak 2012. 22:43

Subotnji program 26. kola francuskog nogometnog prvenstva nije bio sretan za favorite. Lyon je poražen na gostovanju kod Nancyja 2-0, dok je vodeći Montpellier odigrao tek 1-1 u gostima protiv Dijona. Bez Dejana Lovrena u kadru Lyon je pružio blijedu igru kod Nancyja. Domaća je momčad bila aktivnija u suparničkoj polovici, više je pokušavala i prijetila i bolju je igru okrunila u 66. minuti kada je Huga Llorisa probio Sebastian Puygrenier, da bi devet minuta kasnije Djamel Bakar potvrdio tek šestu ovosezonsku pobjedu Nancyja i čak deseti poraz Lyona, koji je u posljednja tri prvenstvena kola osvojio tek jedan bod.

Aktualni francuski prvak Lille prosuo je vodstvo 2-0 protiv pretposljednjeg Auxerrea u samo pet minuta u završnici susreta. Vodili su 2-0 dvama golovima Edena Hazarda iako su od 41. minute igrali bez isključenog Maura Cetta. Kada je odnos snaga na travnjaku poravnat isključenjem Auxerreovog Anthonyja La Talleca u 67. minuti, činilo se da je Lille na milimetar do pobjede. No, gosti su mislili drugačije i preko Ben Sahara i Cedrica Hengbarta došli su do vrijednog boda.

Tek drugi ovosezonski poraz na Veldromeu Marseille je doživio od Toulousea 1-0. Gol vrijedan tri boda zabio je Aymen Abdennour u 66. minuti glavom iz sredine kaznenog prostora u gornji desni kut.

Montpellier se kod Dijona morao spašavati poraza u posljednjim trenucima. Naime, gubili su golom Gaëla Kakute od 67. minute, a bod im je donio Jonathan Tinhan dvije minute prije kraja susreta.

Sada Montpellier ima dva boda više od drugoplasiranog PSG-a koji pobjedom u sutrašnjem dvoboju protiv Ajaccioa može izbiti na čelo prvenstvene ljestvice.