LE CHAMPIONNAT

Lyon razbio Arles, Lille u sudačkoj nadoknadi do pobjede

U derbiju kola Lille je kao gost na Velodromeu pobijedio Marseille s 2-1 i to pogotkom Pierre-Alaina Fraua u prvoj minuti sudačke nadoknade
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 07. ožujak 2011. 00:30

Samo su četiri gola pala u subotnjih sedam utakmica 26. kola francuskog nogometnog prvenstva. U preostale tri, koje su odigrane u nedjelju, palo ih je čak 11.

U derbiju kola Lille je kao gost na Velodromeu pobijedio Marseille s 2-1 i to pogotkom Pierre-Alaina Fraua u prvoj minuti sudačke nadoknade. Lille se na taj način vratio na čelo ljestvice koje mu je u subotu uzeo Rennes. Marseille si je, pak, novim posrtajom umanjio izglede za obranu naslova, ali situacija je na vrhu Le Championnata i dalje prilično zgusnuta, a do kraja je još 12 kola.

Lille je poveo u desetoj minuti preciznim udarcem Edena Hazarda lijevom nogom iz daljine, a u 61. je minuti izjednačio Loïc Remy. Veliki radost gostima, kad se već činilo da će derbi završiti bez pobjednika, donio je Frau nakon proigravanja Emersona.

Lyon se uvjerljivom domaćom pobjedom protiv otpisanog Arlesa (5-0) izjednačio s Marseilleom po bodovima, oba kluba ih sada imaju po 45. Lisandro Lopez je prvim hat-trickom ove sezone bio prvo ime "lavova", a strijelci su bili i bosansko-hercegovački reprezentativac Miralem Pjanić, te Brazilac Michel Bastos. Naš Dejan Lovren je odradio svih 90 minuta u obrani Lyona.

Bordeaux je nakon kriznog razdoblja uspio doći i do druge pobjede zaredom, u nedjelju je u gostima svladao Brest s 3-1.