CHAMPIONNAT

Lyon slavio u Sochauxu

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 12. ožujak 2011. 22:37

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta u obrani Lyona, koji je na gostovanju kod Sochauxa slavio s 2-0 u ogledu 27. kola francuskog nogometnog prvenstva.

Poveli su gosti u 22. minuti preko Lisandra Lopeza, a potvrdu Lyonove pobjede donio je Bosanac Miralem Pjanić pogotkom lijevom nogom u 64. minuti. Pjanić je igrao za ''lavove'' do 81. minute.

Lyon je u odličnoj formi. Lovrenova momčad osvojila je u zadnjih pet utakmica 13 od mogućih 15 bodova. Uspjeh je tim veći ako se zna da su u tom razdoblju tri puta gostovali. Lyon itekako ima pravo razmišljati o naslovu prvaka, jer ima 48 bodova, koliko i Marseille, dok vodeći Lille i Rennes imaju po bod više, Lille uz utakmicu manje.

S druge strane, Lens našeg prvog vratara reprezentacije Vedrana Runje, napravio je novi korak unazad u borbi za ostanak u prvoj ligi, jer je pred svojim navijačima izgubio od Toulousea s 1-0. Runje je branio cijelu utakmicu, a njegova momčad već sedmu utakmicu nije uspjela pobijediti. U tom periodu osvojila je samo tri boda. Lens je pretposljednji na ljestvici s 25 bodova.

Praktički siguran putnik u drugu ligu, momčad Arlesa (12 bodova), odigrala je 3-3 kod kuće s Lorientom. U francuskom prvenstvu tradicionalno siromašnom s golovima, takav rezultat gotovo da je kuriozitet...

Le Championnat, 27. kolo:

Sochaux – Lyon 0-2 (Lopez 22, Pjanić 64)

Lens – Toulouse 0-1 (Santander 74)

Arles – Lorient 3-3 (Meriem 6, Kermorgant 64, Cabella 80 / Amalfitano 18, Diarra 44, Gameiro 53)

Nancy – Caen 2-0 (N'Guemo 38, Traore 85)

Nice – Auxerre 1-0 (Mouloungui 60)

Saint-Ettiene – Brest 2-0 (Sako 35 – 11 m, Payet 87)