AP
BUNDESLIGA

Mainz ponovno na vrhu

Hoffenheim je poveo već u devetoj minuti utakmice. Demba Ba je sjajno iskoristio dodavanje Luiza Gustava zabivši svoj peti prvenstveni gol
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 24. listopad 2010. 19:55

Nogometaši Mainza vratili su se na čelno mjesto ljestvice njemačkog prvenstva 1-0 pobjedom u Leverkusenu kod Bayera. Iskoristili su, jasno, i nešto ranije ostvareni remi Borussije (D) i Hoffenheima (1-1)...

Nakon što su u sezonu startali sa sedam pobjeda, izjednačivši tako ligaški rekord Bayerna i Kaiserslauterna, Mainz je u prošlome kolu doživio prvi poraz u sezoni. Svladao ga je HSV 1-0. No, nikakvog to traga na njima nije ostavilo, već u nedjelju, u utakmici 9. bundesligaškog kola, Mainz se vratio starim navikama.

Tri boda Mainz je pogodio u 70. minuti utakmice. Proslavio se pritom Andreas Ivanschitz koji je u igru ušao samo dvije minute ranije.

U drugoj utakmici dana Stuttgart je slavio protiv St. Paulija 2-0. Druga je to pobjeda do sada posljednjeplasirane momčadi ljestvice, a za nju su precizni bili Niedermeier (19.) i Kuzmanović (79.).

Dortmundska Borussija osvojila je bod pred svojim navijačima u doslovce posljednjim trenucima utakmice protiv Hoffenheima. U susretu 9. kola njemačkog nogometnog prvenstva bilo je 1-1...

Gostujuća momčad povela je već u devetoj minuti utakmice. Demba Ba je sjajno iskoristio dodavanje Luiza Gustava zabivši svoj peti prvenstveni gol.

Na 1-1 mogao je izjednačiti Nuri Sahin već u 14. minuti. Naime, u tim trenucima igre dosuđen je jedanaesterac za domaćina nakon što je Isaac Vorsah igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Udarac Sahina zaustavio je Tom Starke.

Ipak, je dortmundska momčad u konačnici stigla do remija, svog prvog ove sezone. Igrali su se doslovno posljednji trenuci susreta kada je dosuđen slobodni udarac malo iskosa s desne strane na nekih 20-ak metara udaljenosti od gola. Hoffenheimovi su nogometaši krenuli u protestiranje zbog te odluke naslutivši što bi se moglo dogoditi. "Rašlje" je pogodio Antonio da Silva.

Zbog lakše upale tetive susret je propustio Josip Šimunić. U redovima Hoffenheima cijelu je utakmicu odigrao Boris Vukčević (žuti karton), dok je Sejad Salihović u četvrtoj minuti sudačkog produžetka utakmice isključen (sakupio dva žuta kartona).