NICK POTTS/Pool/AFP
U završnici do slavlja

Manchester United preko Evertona do polufinala Liga kupa, Tottenham lako među 4 najbolja

U posljednjem susretu četvrtfinala Manchester United je na gostovanju pobijedio Everton sa 2-0
Piše: SNObjavljeno: 23. prosinac 2020. 23:23

Manchester United posljednji je izborio polufinale engleskog nogometnog Liga kupa pridruživši se Manchester Cityju, Tottenhamu i drugoligašu Brentfordu.

U posljednjem susretu četvrtfinala ManU je na gostovanju pobijedio Everton sa 2-0.

"Crveni vragovi" su poveli u 88. minuti sjajnim golom Edinsona Cavanija, a pobjedu gostiju u šestoj minuti nadoknade je potvrdio Anthony Martial.

U ranije odigranom susretu Tottenham je na gostovanju pobijedio drugoligaša Stoke City sa 3-1.

Golove za Spurse zabili su Gareth Bale (22), Benjamin Davies (71) i Harry Kane (82), dok je pogodak za domaćine postigao Thompson (53).

U utorak su plasman u polufinale izborili Manchester City i drugoligaš Brentford.

City je na gostovanju deklasirao Arsenal sa 4-1, dok je Brentford pobijedio Newcastle United sa 1-0.

REZULTATI:

Stoke City - Tottenham 1-3 (Thompson 53 / Bale 22, Davies 71, Kane 82)
Everton - Manchester United 0-2 (Cavani 88, Martial 90+6).
U utorak:
Brentford - Newcastle United 1-0 (Dasilva 66)
Arsenal - Manchester City 1-4 (Lacazette 31, Jesus 3, Mahrez 55, Foden 59, Laporte 73)

19. svibanj 2024 09:17