AP
BUNDESLIGA

Mandžo ponovno strijelac u slavlju Bayerna, Perišiću 20 minuta u pobjedi Borussije

Piše: HinaObjavljeno: 15. rujan 2012. 19:50

Hrvatski nogometni reprezentativac Mario Mandžukić bio je strijelac za Bayern iz Muenchena koji je u 3. kolu njemačkog prvenstva kao domaćin svladao Mainz sa 3-1 (2-0) i tako zadržao stopostotni učinak u Bundesligi.

Mandžukić je doveo Bayern u vodstvo od 1-0 već u 2. minuti dvoboja. To je bio njegov treći prvenstveni pogodak u sezoni, upisao se u strijelce u sva tri dosadašnja dvoboja, a igrao je do 89. minute. Pogotke za Bayern postigli su još Schweinsteiger (13) i Kroos (90+2), dok je uspješan za Mainz bio Szalai (59-11m).

Ivan Perišić je u sigurnoj 3-0 (2-0) domaćoj pobjedi Borussije iz Dortmunda protiv Bayera iz Leverkusena sudjelovao od 69. minute. Golove za "žuto-crne" postigli su Hummels (29), Blaszczykowski (39) i Lewandowski (78).

Na ljestvici vodi Bayern s devet bodova, po sedam imaju Hannover 96, Borussia Dortmund i Nuernberg.

REZULTATI 3. KOLA:

Borussia D. - Bayer 3-0 (Hummels 29, Blaszczykowski 39, Lewandowski 78)

Stuttgart – Fortuna 0-0

Hannover – Werder 3-2 (Huszti 6, 90+2, Andreasen 10 / Hunt 26-11m, De Bruyne 74)

Bayern – Mainz 3-1 (Mandžukić 2, Schweinsteiger 13, Kroos 90 / Szalai 59-11m)

Borussia M. - Nürnberg 2-3 (De Jong 45, Xhaka 53 / Klose 17, Simons 25, Kiyotake 55)

Greuther Fürth - Schalke 0-2 (Draxler 48, Holtby 88)