LE CHAMPIONNAT

Marseille izgubio prvo mjesto

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 01. svibanj 2011. 21:40

Nogometaši Marseillea napravili su korak unatrag u nastojanju da obrane naslov francuskih prvaka. U 33. kolu Le Championnata na svome su Velodromeu odigrali samo 1-1 protiv Auxerrea.

Prepustili su ponovno na taj način prvo mjesto Lilleu koji je u subotu bio uspješan protiv Arlesa. Lille pet kola prije kraja ima 63 boda, odnosno bod više od Marseillea.

Momčad Didiera Deschampsa je u nedjelju povela u 55. minuti pogotkom Mathieua Valbuene, ali pobjedu joj je oduzeo Korejac Jo-Gook Jung u 77. minuti.

Iz utrke za naslovom je gotovo sigurno ispao Lyon koji je poražen u gostima kod Toulousea s 2-0. Domaće je u 29. minuti u vodstvo doveo Mauro Cetto, a u 68. je loptu u vlastitu mrežu smjestio Aly Cissokho. Lyon je utakmicu završio s dva igrača manje. Najprije je u 64. minuti drugi žuti karton dobio Michel Bastos, a pet minuta prije isteka osnovnog vremena izravni je crveni karton zbog prekršaja zaradio i spomenuti Cissokho kojem nedjelja očito nije bila sretan dan. Naš Dejan Lovren je odigrao svih 90 minuta za goste.

Caen je u dvoboju momčadi koje se bore za ostanak u gostima deklasirao Nicu s 4-0 uz dva gola Romaina Hamoume. Nici je posao bio otežan nakon što je u 45. minuti isključen Renato Civelli.

Nogometaši St. Etiennea i Monaca odigrali su neodlučeno 1-1 u posljednjoj utakmici 33. kola francuskog prvenstva.

St. Etienne je pred svojim navijačima došao u vodstvo već u 12. minuti 13. ovosezonskim pogotkom Dimitrija Payeta. Za Monaco je u 30. minuti izjednačio honduraški napadač Georgie Welcome.

Gosti iz Kneževine su u 60. minuti ostali s igračem manje budući da je zbog dva žuta kartona isključen Layvin Kurzawa, no i u takvoj su situaciji uspjeli sačuvati bod koji im je donio skok na 14. mjesto.