Gyasi Zardes (desno) bio je strijelac za SAD
 FREDERIC J. BROWN Afp
DERBI U TEKSASU

Meksiko i SAD igrat će u finalu Gold Cupa, Kanada i Katar nisu bili bez šansi za iznenađenje

Amerikanci su u Austinu pobijedili Katar sa 1-0, dok je Meksiko u Houstonu porazio Kanadu sa 2-1.
Piše: HINAObjavljeno: 30. srpanj 2021. 09:05

Nogometne reprezentacije SAD i Meksika izborile su plasman u finale Gold Cupa, prvenstva zemalja Srednje i Sjeverne Amerike koje se održava u Sjedinjenim Državama.

Pobjednički pogodak u susretu između domaćina turnira i Katara, koji je dobio pozivnicu za nastup, zabio je Gyasi Zardes u 86. minuti.

Katar je najveću priliku imao u 61. minuti, no Hassan Al Heidos nije iskoristio kazneni udarac.

U drugom susretu Meksiko, koji je branitelj naslova, je stigao do pobjede pogotkom Hectora Herrere u devetoj minuti sudačke nadoknade.

Meksiko je poveo u posljednjim trenucima prvog dijela golom Orbelina Pinede iz jedanaesterca, a izjednačio je Tajon Buchanan u 57. minuti. Meksikanci su u 66. minuti mogli do nove prednosti, no Carlos Salcedo je promašio jedanaesterac.

Kada se već činilo kako će susret otići u produžetak, veznjak Atletico Madrida je zabio za pobjedu.

Finale je na rasporedu 1. kolovoza u Austinu.

Meksiku će to biti 14. finale, a do sada je slavio rekordnih 11 puta, dok će Amerikanci u svom 13. finalu loviti sedmi naslov.

02. svibanj 2024 04:07