LIGA PRVAKA

Messi ekspresno uzvratio Ronaldu i s tri gola torpedirao Ajax, Basel šokirao Chelsea

Piše: Dražen KrušeljObjavljeno: 18. rujan 2013. 22:22

Lionel Messi spremno je u srijedu prihvatio bačenu rukavicu Cristiana Ronalda i hat-trickom otvorio novu kampanju Lige prvaka. Barcelona je samljela Ajax sa 4-0, a Argentinac je sa tri torpeda u mrežu Ajaxova vratara stigao do svojeg 64. gola u platinastom Uefinu natjecanju. Rekorder još neko vrijeme ostaje legendarni Realov golgeter Raul Gonzalez sa 71 pogotkom.

Barca se relativno lako obračunala s nizozemskim prvakom. U prvom poluvemenu Ajax je pružao otpor i čak prijetio (nekoliko dobrih Valdesovih reakcija), ali samo je Messi u tom razdoblju uspio spakirati loptu u mrežu. U drugom poluvremenu Messi je zabio još dva, a Valdes je obranio jedanaesterac i otklonio svaku rezultatsku neizvjesnost. AC Milan je 2-0 pobjedom protiv Celtica u ovoj skupini (strijelci Zapata i Muntari) objavio rat katalonskom velikanu u skupini. Golovi su pali u završnoj fazi utakmice.

Najbolji posao u tzv. skupini smrti nakon 1. kola napravio je Arsenal pobjedom 2-1 na gostovanju kod Marseillea. “Topnici” su poveli početkom drugog dijela kada su načeli domaćina vole udarcem Thea Walcotta. On je nakon Gibbsova ubačaja strašnim udarcem sa desetak metara rasprao mrežu. Rezultat je povisio Aaron Ramsey, veznjak koji ove sezone ne može prestati zabijati i u proteklih mjesec dana postigao je već pet golova za Arsenal. Rezultat je ublažio Ayew golom u 93. minuti.

Napoli je (na krilima strijelaca Higuaina i Insignea) uknjižio tri boda u meču s Borussijom Dortmund na startu nove kampanje u ovoj skupini. U ‘va banque’ utakmici Napoli je profitirao kada je početkom prvog dijela isključen pretemperamentni trener Juergen Klopp, a ubrzo potom je zbog igranja rukom izvan kaznenog prostora s terena izbačen vratar Weidenfeller. Na kraju meča njemački doprvak nakratko je oživio (autogol Zunige), ali nije imao vremena za povratak u utakmicu.

Najteži udarac sinoć je pretrpio Jose Mourinho čija je momčad na Stamford Bridgeu prepustila bodove Baselu, iako je na odmor otišla sa 1-0 vodstvom. Oscar je krajem prvog poluvremena zabio za vodstvo domaćina, ali u drugom su dijelu Švicarci ‘blickrigom’ napravili nered u kaznenom prostoru Chelseaja i za dvadesetak posljednjih minuta dvoboja postigli dva pogotka (rezultat 1-2). U drugoj utakmici ove skupine Schalke je, predvođen raspoloženim Boatengom, pomeo Steauu s travnjaka u Gelsenkirchenu (3-0) i najavio neizvjesnu borbu za dva mjesta u osmini finala.

Nenad Bjelica je minimalnim porazom krenuo u avanturu Lige prvaka, (0-1), iako je njegova Austria protiv Porta dominirala i više držala loptu u posjedu. U drugom meču ove greupe Atletico Madrid potvrdio je odličnu formu na startu sezone pobjedom protiv Zenita (3-1). Ovaj put u golgeterskoj formi nisu bili Villa i Diego Costa, ali su mrežu tresli Miranda, Arda Turan i Leo Baptistao...

SKUPINA E

SCHALKE - STEAUA 3-0 (Uchida 70, Boateng 78, Draxler 87)

GOOOL 87. minuta - Draxler je zabio treći pogodak za Schalke

GOOOL 78. minuta - Boateng je s lijeve strane ušao u šesnaesterac zapečatio sudbinu Rumunja

GOOOL 70. minuta - Japanac Uchida je ni kriv ni dužan zabio za Nijemce. Njegov centaršut je završio u mreži

SCHALKE: Hildebrand - Uchida, Höwedes, Aogo, Matip, Boateng, Farfán, Neustädter, Höger, Draxler, Szalai.

STEAUA: Tătăruşanu - Latovlevici, Szukala, Georgievski, Gardoş, Tănase, Bourceanu, Pintilii, Stanciu, Popa, Kapetanos.

CHELSEA - BASEL 1-2 (Oscar 45/ Salah 76, Streller 82)

GOOOL 82.minuta - Marco Streller šokirao je Stanford Bridge

GOOOL 76. minuta - Salah je izjednačio. Čech je bio nemoćan

GOOOL 45. minuta - Na isteku prvog prvog poluvremena Brazilac Oscar zabio je za Engleze

CHELSEA: Čech , Ivanović, Cole, David Luiz, Cahill, Lampard, Oscar, van Ginkel, Hazard, Willian, Eto'o

BASEL: Sommer, Ivanov, Voser, Schär, Safari, Stocker, Frei, Díaz, Salah, Streller, Sio.

SKUPINA F

MARSEILLE - ARSENAL 1-2 (Ayew 90-11m/ Walcott 68, Ramsey 86)

GOOOL 90. minuta - Ayew je s bijele točke smanjio na 1-2

GOOOL 86. minuta - Aaron Ramsey je osigurao Englezima prva tri boda

GOOOL 67. MINUTA - Arsenal je poveo sjajnim volejom Walcotta u Francuskoj

MARSEILLE: Mandanda, N'Koulou, Mendes, Morel, Fanni, Payet, Romao, Imbula, Valbuena, Gignac, A Ayew

ARSENAL: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Wilshere, Özil, Ramsey, Flamini, Giroud, Walcott

NAPOLI - BORUSSIA 2-1 (Higuain 30, Insigne 72/ Zuniga 87 ag.)

GOOOL 87. minuta - Zuniga je zakucao loptu u vlastitu mrežu

GOOOL 72. minuta - Insigne je fantastičnim golom iz slobodnog udarca zapečatio sudbinu Nijemaca

45. minuta - Nijemci su ostali i bez vratara Weidenfeller. Isključen je zbog igranja rukom izvan 16-terca

40. minuta - Sudac je isključio Kloppa zbog prigovora

GOOOL 30. MINUTA - Higuain je iskoristio sjajan centaršut izabio glavom za vodstvo Talijana

NAPOLI: Reina, Britos, Maggio, Albiol, Callejón, Hamšík, Zúñiga, Behrami, Inler, Higuaín, Insigne.

BORUSSIA: Weidenfeller, Subotić, Hummels, Schmelzer, Bender, Reus, Błaszczykowski, Nuri Şahin, Grosskreutz, Lewandowski, Mkhitaryan.

SKUPINA G

ATLETICO MADRID - ZENIT 3-1 (Miranda 40, Arda Turan 64, Baptistao 82/ Hulk 58)

GOOOL 82. minuta - Baptistao je pogotkom osigurao mirnu završnicu Španjolacima

GOOOL 64. minuta - Turski reprezentativac Arda Turan ekspresno je vratio Španjolcima vodstvo

GOOOL 58. minuta - Brazilac Hulk šokirao je Calderon

GOOOL 40. minuta - Miranda je udarcem glavom nakon kornera doveo Madriđane u vodstvo

ATLETICO: Courtois, Godín, Luis, Juanfran, Miranda, Suárez, Koke, Turan, Gabi, López, Villa

ZENIT: Lodygin, Ansaldi, Lombaerts, Neto, Hubočan, Smolnikov, Zyryanov, Witsel, Hulk, Danny, Kerzhakov

AUSTRIA BEČ - PORTO 0-1 (Lucho Gonzalez 56)

GOOOL 56. MINUTA - Bjeličina momčad se dobro držala, čak u nekoliko navrata i zaprijetila Portugalcima, no Lucho je ipak doveo goste u vodstvo

AUSTRIA: Lindner, Rogulj, Ortlechner, Suttner, Koch, Mader, Holland, Royer, Jun, Hosiner, Stankovic

FC PORTO: Helton, Danilo, Mangala, Sandro, Otamendi, Lucho González, Josué, Licá, Fernando, Martínez, Varela

MILAN - CELTIC 2-0 (Zapata 84, Muntari 86)

GOOOL 86. minuta - Obrana Škota kapitulirala je u samo dvije minute. Strijelac je Muntari

GOOOL 86. minuta - Milan je sretno poveo. Udarac Zapate odbio se od braniča Celtica i završio u mreži Škota

MILAN: Abbiati, Zaccardo, Mexès, Zapata, Constant, Muntari, Birša, De Jong, Nocerino, Matri, Balotelli

CELTIC: Forster, Matthews, Izaguirre, Ambrose, van Dijk, Mulgrew, Lustig, Brown, Commons, Samaras, Stokes

BARCELONA - AJAX 4-0 (Messi 20, 55, 75, Pique 70)

GOOOL 75. MINUTA - Messi se hat-trickom izjednačio s Ronaldom na vrhu ljestvice strijelaca

GOOOL 70. MINUTA - Pique je glavom riješio pitanje pobjednika na Camp Nou

GOOOL 55. MINUTA - Kontra napad Barcelone Messi je okončao svojim drugim pogotkom

30. minuta - Krkić je imao stopostotnu priliku za Ajax, no Valdes je sjano reagirao

GOOOL 20. minuta - Leo Messi iz slobodnog udarca sa 20 metara doveo je Barcelonu u vodstvo

Tata Martino vodi utakmicu unatoč tomu što mu je danas preminuo otac

BARCELONA: Valdés, Piqué, Mascherano, Adriano, Alves, Fàbregas, Iniesta, Busquets, Sánchez, Messi, Neymar.

AJAX: Vermeer, Van Rhijn, Moisander, Boilesen, Blind, Denswil, C. Poulsen, Duarte, S. De Jong, Sigthórsson, Krkić

19. svibanj 2024 13:36