Mićo Martić je s Finskom iznenadio, ali nije uspio do polufinala

GERRIT VAN KEULEN Afp
EURO U FUTSALU

Mićo Martić i Finska ostali bez nove senzacije, dobro su namučili Portugal, ali ostali su bez polufinala

Branitelj naslova Portugal prvi je polufinalist Europskog prvenstva u futsalu u Nizozemskoj
Piše: HinaObjavljeno: 31. siječanj 2022. 19:50

Branitelj naslova Portugal prvi je polufinalist Europskog prvenstva u futsalu, koje se održava u Nizozemskoj.

Portugalci su u prvom četvrtfinalu teškom mukom s 3:2 eliminirali debitanta Finsku, koje vodi bivši hrvatski izbornik Mićo Martić. Portugalci su u dvorani Ziggo Domeu u Amsterdamu poveli u četvrtoj minuti kada je zabio Afonso Jesus, a iznenađenje turnira Finci su izjednačili u desetoj minuti golom Miikea Hosije. Pet minuta kasnije Portugalci su ponovno poveli novim golom Afonsa Jesusa.

U drugom poluvremenu hrabri Finci dolaze do novog poravnanja u 27. minuti, strijelac je bio Panu Autio, a tri minute kasnije novo vodstvo i pobjedu Portugalaca izborio je Miguel Angelo.

Večeras se igra i drugi četvrtfinalni dvoboj, polufinalist posljednja dva Europska prvenstva Kazahstan borit će se protiv viceprvaka iz 2001. i 2003. Ukrajine.

U utorak igraju Rusija-Gruzija i Slovačka-Španjolska. Rusi su bili europski prvaci 1999., Gruzijci i Slovaci su debitanti, a Španjolci su bili prvaci Starog kontinenta 1996., 2001., 2005., 2007., 2010., 2012. i 2016. godine.

Polufinala su 4. veljače, a finale i meč za treće mjesto 6. veljače.

26. travanj 2024 07:44