ZAVRŠNICA SEZONE

Milan Badelj i Fiorentina osigurali Europu, Mato Jajalo zabio pogodak kola

Piše: HinaObjavljeno: 24. svibanj 2015. 19:47

Nogometaši Fiorentine pobijedili su u 37. kolu Serie A na Siciliji Palermo s 3-2, te tako osigurali izlazak u Europu sljedeće sezone.

Fiorentina je do pobjede došla pogocima Josipa Iličića (23), Alberta Gilardina (33) i Mikela Alonsa (78), dok su strijelci za Palermo bili bivši hrvatski reprezentativac Mate Jajalo (26) i Davide Rigoni (69). Milan Badelj je utakmicu proveo na klupi momčadi iz Firence.

Do pobjede je došao i Cagliari, koji je ispao, ali je slavio u gostima kod Cesene (1-0) pogotkom Saua u 90. minuti, dok je bivši igrač Dinama Duje Čop igrao za goste do 62. minute. Sassuolo je također bio uspješan u gostima kod Udinesea (1-0), za koji je Igor Bubnjić odigrao cijelu utakmicu, a Stipe Perica zamijenjen u 46. minuti.

Milan je na San Siru pobijedio Torino 3-0 i ostvario najuvjerljiviju pobjedu ove sezone. Golove za tek drugu pobjedu 'Rossonere' u posljednjih osam kola zabili su Stephan El Shaarawy (18, 66) i Giampaolo Pazzini (57-11m).

Oba sastava zaključila su utakmicu s igračem manje. Kod Milana u 42. minuti je isključen Cristian Zaccardo, a kod gostiju u 56. minuti Cristian Molinaro.

Sampdorija je propustila priliku da ostane u konkurenciji za šesto mjesto i Europu, jer je u gostima kod Empolija odigrala samo 1-1, a klub iz Đenove se poraza spasio u zadnjoj minuti pogotkom Samuela Etoo'a.

Uz Cagliari, već su ranije ispali Cesena i Parma.

Milan - Torino 3-0 (El Shaarawy 18, 66, Pazzini 57-11m)

Udinese - Sassuolo 0-1 (Magnanelli 70)

Chievo - Atalanta 1-1 (Pellissier 88 / Gomez 48)

Cesena - Cagliari 0-1 (Sau 90+2)

Palermo - Fiorentina 2-3 (Jajalo 26, Rigoni 69 / Iličić 23, Gilardino 33, Alonso 78)

Parma - Verona 2-2 (Nocerino 21, Varela 36 / Toni 42,80-11m(

Empoli - Samopdoria 1-1 (Pucciarelli 57 / Eto'o 90+1)

U subotu:

Genoa - Inter 3-2 (Pavoletti 24, Lestienne 41, Kucka 89 / Icardi 19, Palacio 30)

Juventus - Napoli 3-1 (Pereyra 13, Sturaro 77, Pepe 90+3-11m / Lopez 50)