SERIE A

Milan čudesno preokrenuo, Udinese na prvom mjestu, Lazio pobjedom nad Bolognom do drugog

Piše: Mihovil MekićObjavljeno: 23. listopad 2011. 16:31

Na poluvremenu utakmice 8. kola talijanske Serije A između Leccea i Milana talijanski je aktualni prvak bio slomljen i pregažen. Domaćin je vodio s velikih 3-0.

No, to Lecceu nije bilo dovoljno. Ne samo za pobjedu, već i za jedan bod u ovoj utakmici. Milan je u nastavku izrežirao veliki preokret. Od domaćeg vodstva 3-0 Milan je došao do pobjede 4-3.

Glavni pokretač snage kod Milana je bio 24-godišnji Kevin-Prince Boateng koji je postigao hat-trick (prvi njegovi pogoci ove sezone u Seriji A). Golovima, mahom sjajnim udarcima iz daljine, u 49., 54. i 63. minuti, Boateng je izjednačio na 3-3 i doveo domaćina do stanja potpune panike. Naime, nakon uvodna dva gola Milana praktički se nije izlazilo iz Lecceovog šesnaesterca.

Mala pauza je nastala od 63. minute pa nadalje, no da veliki preokret bude začinjen do kraja potrudio se Yepes koji je glavom, u 83. minuti, iz blizine zakucao loptu u mrežu za 4-3.

Spomenimo da su strijelci za Lecce u prvom dijelu bili Giacomazzi, nekadašnji igrač Milana Oddo (iz penala) i Grossmüller, a do jedanaesterca su domaćini došli nakon "sjajne" glume Corvije koji je simulirao kontak s vratarom Milana Abbiatijem.

Osim večernje utakmice Bologne i Lazija, kompletirano je osmo kolo talijanske Serije A. Nogometaši Udinesea izbili su na prvo mjesto 3-0 domaćom pobjedom nad Novarom.

Antonio Di Natale zabio je dva gola za trijumf domaće momčadi došavši time do brojke od šest ovosezonskih pogodaka i prvog mjesta na ljestvici strijelaca. Jednom se u listu strijelaca, u 38. minuti, upisao Maurizio Domizzi.

Friuljani su sve riješili unutar 15-ak minuta utakmice, između 33. i 48. minute.

Na prvom mjestu Serije A Udinese je prvi put nakon tri pune godine. Posljednji su put tu čast Di Natale i suigrači imali ujesen 2008. godine, točnije 2. studenog. U sedam ovosezonskih utakmica primili su samo jedan gol.

Roma je na svom Olimpicu pobijedila Palermo 1-0 i popela se na šesto mjesto ljestvice. Svoj je premijerni pogodak za Rimljane zabio 19-godišnji argentinski ljevonogi veznjak Erik Lamela, ovoljetno pojačanje iz River Platea.

szólj hozzá: Rom 1-0 Pal

Do druge su pobjede u sezoni stigli nogometaši Intera, koji su na San Siru pobijedili Chievo s neuvjerljivih 1-0. Thiago Motta zabio je pobjednički gol glavom u 34. minuti na nabacivanje Wesleyja Sneijdera.

Mladi hrvatski nogometaš Marko Livaja s klupe je odgledao poraz (2-0) svoje Cesene na gostovanju kod Siene.

U posljednjoj utakmici osmog kola talijanske Serije A nogometaši Lazija slavili su na gostovanju kod Bologne 2-0...

Nakon vodstva koje su nogometaši Lazija prenijeli iz prvog dijela a realizirali autogolom Roberta Acquafresce u 23. minuti, u drugom poluvremenu prvi gol u dresu novog tima postigao je bh. reprezentativac Senad Lulić.

Igrala se 48. minuta, loptu je na kratko primio Djibril Cisse te proslijedio Luliću koji s vrha šesnaesterca desnom nogom pogađa donji lijevi kut golmana domaće momčadi za 0-2. Lulić je igru napustio u 87. minuti a zamijenio ga je Giuseppe Sculli.

Ovom pobjedom Lazio je na ljestvici Serije A napredovao za čak tri mjesta te prestigao do ovog susreta drugoplasirani Juventus. Momčad Edoarda Reje sada ima 14 bodova, samo bod manje od vodećeg Udinesea.

szólj hozzá: Bol 0-2 Laz