TALIJANSKI KUP

Milan posljednji polufinalist

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 27. siječanj 2012. 00:01

Pobijedili su nogometaši Milana na San Siru rimski Lazio 3-1 u posljednjemu četvrtfinalnom dvoboju Talijanskog kupa. U polufinalu će na Juventus.

Robinho u 15., Seedorf u 18. i Ibrahimović u 84. minuti bili su strijelci za preokret domaće momčadi nakon što je francuski napadač Djibril Cisse doveo goste u vodstvo već u petoj minuti zabivši svoj prvi pogodak u dresu rimskog kluba nakon 22 utakmice suše, odnosno od 15. rujna prošle godine.

Jedini ovosezonski pogodak u Seriji A nekadašnji je napadač Auxerrea, Liverpoola i Panathinaikosa postigao baš Milanu u otvarajućem dvoboju sezone igranom devetog rujna.

S druge je strane Zlatan Ibrahimović upisao 20. ovosezonski pogodak u Milanovu dresu računajući sva četiri natjecanja.

BiH-reprezentativac u redovima rimske momčadi, Senad Lulić, odigrao je cijelu utakmicu. Kod trećeg Milanova gola majstorski ga je izdriblao Nizozemac Urby Emanuelson krasno nakon toga proigravši strijelca Ibrahimovića u prostor.

Termini polufinalnih dvoboja, u kojima će se sastati Milan i Juventus odnosno Siena i Napoli, jesu osmi veljače i 21. ožujka.