Slavlje izraelskih nogometaša

BEAUTIFUL SPORTS/MEUSEL/IMAGO SPORTFOTODIENST/PROFIMEDIA
EP U-21

Mlada izraelska reprezentacija osigurala plasman u polufinale Eura nakon dramatične završnice u Gruziji

Izraelce čeka bolji iz ogleda Engleske i Portugala koji je na rasporedu u nedjelju
Piše: HinaObjavljeno: 01. srpanj 2023. 22:15

Izraelska nogometna reprezentacija do 21 godine plasirala se u polufinale Europskog prvenstva zahvaljujući boljem izvođenju jedanaesteraca (4-3) u četvrtfinalnom dvoboju protiv Gruzije, odigranom u subotu u Tbilisiju.

U osnovnih 90 minuta, kao i u 30 minuta produžetka, pogodaka nije bilo pa se pristupilo raspucavanju s 11 metara.

U udarcima s bijele točke Izraelci su bili uspješniji. Sva četvorica izvođača uspjeli su pogoditi mrežu, dok su kod Gruzijaca Giorgi Gagua i Saba Hvadagiani bili neuspješni. Obojici je izraelski vratar Peretz obranio udarce i odveo svoju reprezentaciju u polufinale.

Izraelcima će se u dvoboju za plasman u finale suprotstaviti bolji iz dvoboja Engleske i Portugala koji je na rasporedu u nedjelju.

02. svibanj 2024 14:18