Nikola Kalinic, Marin Ljubičić i Marko Livaja

VLADIMIR DUGANDZIC/CROPIX Cropix
HRVATI U INOZEMSTVU

Mnogi su ga se sjetili na Poljudu! Posuđeni hajdukovac bolji i od Ante Rebića, potpuno iznenađenje na 4. mjestu

Nekoliko je iznenađenja na listi najbolje ocijenjenih hrvatskih nogometaša u inozemstvu ovoga vikenda
Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 17. listopad 2022. 11:02

Posuđeni napadač Hajduka Marin Ljubičić ostvario je prošlog vikenda najbolji učinak među hrvatskim nogometašima koji nastupaju u 10 najboljih europskih nogometnih liga.

Platforma SofaScore dodijelila je napadaču austrijskog LASK-a ocjenu 8.2 za prezentaciju u prvenstvenom susretu s Austrijom u Klagenfurtu, kojeg je njegova momčad dobila rezultatom 3:1.

Ljubičić je postigao dva pogotka za LASK iz tri udarca u okvir te je promašio jednu veliku priliku, a zaradio je i žuti karton.

Bivši hrvatski reprezentativac Ante Rebić ocijenjen je sa 7.9 za igru u drugom poluvremenu na gostovanju kod Verone. Rossoneri su slavili 1:2, a upravo je Rebić asistirao Tonaliju za pobjednički pogodak u 81. minuti. Rebić je ujedno bio i najbolje ocijenjeni pojedinac u redovima aktualnog talijanskog prvaka.

Sofascore
Statistika: Sofascore

Na trećem mjestu je vratar Fortune Sittard Ivor Pandur. Nekadašnji prvotimac Rijeke imao je tri obrane u remiju bez pogodaka s RKC Waalwijkom te je dobio ocjenu 7.6.

Na visokom četvrtom mjestu je relativno anonimni Tin Plavotić, branič austrijskog Rieda koji je se istaknuo u domaćoj pobjedi protiv bečkog Rapida (1:0).

Plavotić je visok čak 197 cm, rođen je u Beču 1997. godine. Nastupao je za drugu momčad Schalkea, Cheltenham Town, Barnet i Floridsdorf prije nego što je u ljeto 2021. pristupio Riedu.

U poretku 10 najboljih slijede četiri hrvatska reprezentativca koji su, zanimljivo, dobili istu ocjenu – 7.3. To su Borna Barišić (Glasgow Rangers), Borna Sosa (Stuttgart), Dejan Lovren (Zenit) i Ivan Perišić (Tottenham).

Ovotjedno elitno društvo zaključuju dvojica manje poznatih nogometaša s hrvatskom putovnicom. Branič austrijskog Hartberga Matija Horvat ocijenjen je sa 7.3 za prikazano u porazu kod Rheindorf Altacha (1:0). U domaćim redovima ocjenu 7.2 dobio je Jan Jurčec, bivši igrač zagrebačke Kustošije.

VATRENI VIKEND

Dominik Livaković (Dinamo) – branio svih 90 minuta u domaćoj 3:1 pobjedi protiv Varaždina.

Ivica Ivušić (Osijek) – sačuvao mrežu netaknutom u ogledu protiv Istre 1961 (2:0).

Nediljko Labrović (Rijeka) – kao i Ivušić, nije primio pogodak u trijumfu Rijeke protiv Lokomotive (3:0).

Lovre Kalinić (Hajduk) – nije konkurirao za susret protiv Gorice.

Domagoj Vida (AEK) – odigrao čitav susret u pobjedi nad Atromitosom (1:0).

Borna Barišić (Rangers) – asistirao u pobjedi protiv Motherwella (2:1). Proveo svih 90 minuta na terenu.

Duje Ćaleta-Car (Southampton) – ušao u 42. minuti susreta u remiju protiv West Hama (1:1)

Josip Juranović (Celtic) – susret protiv Hiberniana u kojemu je njegova momčad slavila 6:1 odgledao s klupe.

Joško Gvardiol (RB Leipzig) – nije ulazio s klupe u pobjedi protiv Herthe Berlin (3:2).

Borna Sosa (Stuttgart) – odigrao cijelu utakmicu i zabilježio asistenciju u 4:1 pobjedi nad Bochumom.

Marin Pongračić (Lecce) – igrano u kasnijem terminu.

Josip Stanišić (Bayern) – ušao u 79. minuti susreta protiv Freiburga u kojemu je Bayern slavio 5:1.

Martin Erlić (Sassuolo) – odigrao svih 90 minuta u gostujućem porazu kod Atalante (2:1).

Josip Šutalo (Dinamo) – igrao čitav susret protiv Varaždina (3:1).

Dejan Lovren (Zenit) – u pobjedi kod Nizhny Novgoroda (3:0) igrao cijeli susret i sačuvao mrežu netaknutom.

Luka Modrić (Real Madrid) – u slavlju Reala u El Clásicu (3:1) igrao do 77. minute. Zaradio žuti karton.

Mateo Kovačić (Chelsea) – igrao do 66. minute u gostima kod Aston Ville protiv koje je Chelsea slavio 2:0.

Marcelo Brozović (Inter) – zbog ozlijede nije konkurirao u sastavu za utakmicu protiv Salernitane.

Mario Pašalić (Atalanta) – postigao zgoditak u pobjedi protiv Sassuola (2:1). Igru napustio u 65. minuti.

Nikola Vlašić (Torino) – igrao 90 minuta u minimalnom 1:0 porazu protiv Juventusa.

Lovro Majer (Rennes) – igrao posljednjih 35 minuta protiv Lyona (3:2).

Kristijan Jakić (Eintracht) – protiv Bayer Leverkusena (5:1) igrao cijelu utakmicu.

Luka Sučić (RB Salzburg) – asistirao u pobjedi protiv bečke Austrije (3:1). Napustio igru u 87. minuti.

Luka Ivanušec (Dinamo) – nije bio u sastavu za dvoboj s Varaždinom.

Ivan Perišić (Tottenham) – u pobjedi protiv Evertona (2:0) igrao svih 90 minuta.

Andrej Kramarić (Hoffenheim) – zbog ozlijede nije bio u sastavu za utakmicu protiv Schalkea u kojemu je njegova momčad slavila 3:0.

Josip Brekalo (Wolfsburg) – nije konkurirao za susret s Borussijom Mönchengladbach.

Mislav Oršić (Dinamo) – nije bio u sastavu za dvoboj s Varaždinom.

Marko Livaja (Hajduk) – zabio jedini pogodak u 1:0 pobjedi protiv Gorice. Promašio jedanaesterac u 52. minuti.

Bruno Petković (Dinamo) – ušao u 63. minuti i preokrenuo utakmicu. Zabio dva i asistirao za jedan pogodak u 3:1 pobjedi protiv Varaždina. Također, na utakmici mu je poništen jedan pogodak.

Ante Budimir (Osasuna) – igrano u kasnijem terminu.

Antonio Mirko Čolak (Rangers) – igrao do 80. minute protiv Motherwella (2:1). (Ivan Alaupović)

23. travanj 2024 12:26