FRANCUSKA

Monaco ostao na vrhu

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 25. rujan 2013. 23:17

Nogometaši Monaca nastavljaju sa uvjerljivim igrama u povratničkoj sezoni u Le Championnatu. Nakratko izgubljeno prvo mjesto od PSG-a brzo su vratili 3-0 domaćom pobjedom nad Bastijom...

Bila je to utakmica 7. prvenstvenog kola i peta pobjeda za momčad Claudija Ranierija. Dva je gola postigao sjajni kolumbijski napadač Radamel Falcao i tako sa sedam golova izbio na čelno mjesto ljestvice najboljih strijelaca, dok je jedan postigao Emmanuel Riviere. Dvostruki je asistent na susretu bio James Rodriguez, dok je jednom gol namjestio i Joao Moutinho.

Danijel Subašić branio je cijelu utakmicu za Monaco i čvrsto je zaključao svoja vrata.

Nogometaši PSG-a preuzeli su, barem privremeno, vrh ljestvice francuskog prvenstva nakon što su u 7. kolu slavili na gostovanju kod Valenciennesa s 1-0…

U prethodnih deset ligaških okršaja između ovih klubova postignuto je ukupno čak 39 golova, ali ove srijede je sve odlučeno jednim pogotkom čiji je autor u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena bio Edinson Cavani. Brzi kontranapad gostiju iz Pariza zaključen je asistencijom Zlatana Ibrahimovića i trećim ovosezonskim prvenstvenom pogotkom urugvajskog napadača.

Valenciennes vs Paris 0:1 Cavani by footballdaily1

Do prve je pobjede došao Ajaccio koji je pred svojim navijačima nadigrao Lyon s 2-1, tako da je jedina momčad bez trijumfa u novoj sezoni ostao Sochaux koji je u ovom kolu teško stradao u gostima kod Guingampa (5-1). Bordeaux je na svome Chaban-Delmasu odigrao 0-0 protiv Reimsa, a potencijalni hrvatski reprezentativac Gregory Sertic je odigrao svih 90 minuta za domaće.

Le Championnat, 7. kolo:

Monaco - Bastia 3-0 (Riviere 39, Falcao 41, 89)

Ajaccio - Lyon 2-1 (Arrache 18, Camara 70 / Malbranque 56)

Bordeaux - Reims 0-0

Guingamp - Sochaux 5-1 (Mandanne 9, Beauvue 17, Atik 33, Sankhare 70, Langil 90+3 / Bakambu 47)

Nantes - Nice 2-0 (Đorđević 27, Aristeguieta 88)

Toulouse - Lorient 1-0 (Braithwaite 71)

Valenciennes - PSG 0-1 (Cavani 45+2)