AFP PHOTO / MAURIZIO PARENTI
SERIE A

Muntari vodio Milan do trijumfa nad Cesenom, Budan strijelac u visokom slavlju Palerma

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 19. veljača 2012. 18:41

Aktualni prvak Milan u gostima je pobijedio Cesenu 3-1 u 24. kolu Serije A, a u izostanku najboljeg strijelca Zlatana Ibrahimovića pogocima i igrom istaknuli su se Sulley Muntari i Robinho.

U debiju za Milan, po dolasku u siječnju iz gradskog rivala Intera, ganski nogometaš Sulley Muntari bio je, posebno u prvom dijelu, prvo ime "rossonerra" na gostovanju kod Cesene. Muntari je za tih 45 minuta razigravao momčad uputivši 38 preciznih dodavanja, a od četiri njegova udarca onaj u 29. minuti odsjeo je u mreži domaćeg vratara. Dvije minute kasnije Emanuelson je povisio na 0-2, a potom je, u zadnje vrijeme probuđeni Robinho prvim prvenstvenim golom od 15. listopada prošle godine postavio nedostižnih 0-3. Bio je ovo Brazilčev tek četvrti gol ove sezone u 19 nastupa za Milan u Serie A. Do kraja je Cesena, čiji napad su predvodila nekada vrlo zvučna imena, Mutu i Iaquinta, uspjela postići počasni pogodak preko Pudila u 65. minuti.

Cesena 1-3 AC Milan by goalsarena2012-2

Milan je s ova tri boda barem privremeno izbio na čelo ljestvice ispred Juventusa koji ima susret manje.

Osim aktualnih prvaka s tri gostujuća boda osladio se i Chievo koji je zahvaljujući zgoditku Thereaua nakon pola sata igre u Genovi svladao istomenog domaćina 1-0.

Identičnim rezultatom Roma je teškom mukom na Olimpicu nadigrala Parmu, a za momčad Luisa Enriquea strijelac je bio Borini u 26. minuti. Miralem Pjanić igrao je do 80. minute.

AS Roma 1-0 Parma by goalsarena2012-2

U preostalom popodnevnom ogledu Novara i Atalanta su remizirale bez golova, a kasnije danas svoje će utakmice 24. kola odigrati Lazio i Palermo, te Udinese i Cagliari.

Koliko je jak Palermo na domaćem terenu, na vlastitoj koži u 24. kolu Serije A osjetili su nogometaši Lazija. Siciliju napuštaju s pet pogodaka u mreži od kojih jednog potpisuje Igor Budan.

Tjedan za nama u Laziju će željeti čim prije zaboraviti. Nakon poraza u Rimu od madridskog Atletica 3-1 u sklopu Europa lige, u nedjelju su doživjeli jedan od dva izuzetno teška prvenstvena poraza ove sezone. Nakon 0-4 kod Siene, Palermo je momčad trenera Edoarda Reje ispratio s pet pogodaka u mreži, a Lazijo je tek s igračem manje (u 74. minuti drugi žuti karton dobio je Dias) u 85. minuti postigao počasni zgoditak.

Gosti su popustili pod pritiskom domaćih već nakon 10 minuta igre kada je poentirao Barreto, a već desetak minuta kasnije na 2-0 je povisio Donati. Do kraja prvog dijela u strijelce se upisao i branič Silvestre, a početak drugog poluvremena i nastavak muka po Laziju označio je Igor Budan svojim petim ligaškim pogotkom u 10 nastupa. Svega četiri minute potom potpuni potop gostiju potvrdio je Miccoli, a zatim je domaći trener odlučio odmoriti svoje glavne igrače pa je iz igre uz Miccolija od 63. minute povukao i Budana. Inače, omaleni ofenzivni veznjak Fabrizio Miccoli nakon večerašnje utakmice postao je prvi nogometaš u Seriji A s dvocifrenim brojem golova i asistencija. U obje kategorije upisao se po 11 puta.

U preostaloj nedjeljnoj utakmici 24. kola Udinese je u 13. domaćoj utakmici tek treći puta propustio uzeti sva tri boda. Cagliari je izdržao nalete Di Natalea i društva pa odnosi zasluženi bod iz Udina remijem bez golova.

Serie A, 24. kolo:

Palermo – Lazio 5-0 (Barreto 10, Donati 20, Silvestre 42, Budan 47, Miccoli 51 / Kozak 85)

Udinese – Cagliari 0-0

Roma – Parma 1-0 (Borini 26)

Cesena – Milan 1-3 (Pudil 65 / Muntari 29, Emanuelson 31, Robinho 55)

Genoa – Chievo 0-1 (Thereau 30)

Novara – Atalanta 0-0

Lecce - Siena 4-1 (Muriel 32, Michele 68-11m, Cuadrado 82, Brivio 90 / Grosso 25)