DAVID MICHAEL PRODUCTIONS/IMAGO SPORTFOTODIENST/PROFIMEDIA David Michael Productions/imago Sportfotodienst/profimedia
VELIKI USPJEH

Nakon Burkine Faso, plasman na afrički Kupa nacija izborile i reprezentacije Kameruna i Alžira

Kamerun je plasman na Kupa nacija osigurao gostujućom pobjedom potiv Kenije sa 1-0
Piše: HinaObjavljeno: 14. listopad 2024. 21:31

Nakon Burkine Faso, plasman na afrički Kupa nacija 2025. izborile su i nogometne reprezentacije Kameruna i Alžira.

Peterostruki afrički prvak Kamerun je plasman na Kupa nacija, koji će se od 21. prosinca 2025. do 18. siječnja 2026. održati u Maroku, osigurao gostujućom pobjedom potiv Kenije sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je Boris Enow u 63. minuti. Kamerun nakon četiri kola ima 10 bodova i osigurao je jednu od prve dvije pozicije u skupini. Zimbabve na drugom mjestu ima 10, Kenija je na četiri boda, a Namibija je na začelju bez bodova.

Kontinentalno prvenstvo je osigurao i Alžir koji je do sada dva puta bio afrički prvak (1990, 2019).

U četvrtom kolu skupine E Alžir je sa 1-0 na gostovanju slavio protiv Toga. Pobjednika je odlučio gol Ramyja Bensebainija iz jedanaesterca u 18. minuti.

Alžiru vodi na ljestvici s maksimalnih 12 bodova, ispred Ekvatorijalne Gvineje koja ima sedam, Toga s dva i Liberije s jednim bodom.

U nedjelju je Burkina Faso postala prva reprezentacija koja se kvalificirala na afrički Kupa nacija.

Na 35. izdanju afričkog prvenstva nastupit će 24 reprezentacija, a domaćin Maroko automatski se kvalificirao.

14. listopad 2024 23:22