ROMA SREDILA PALERMO

Napoli propustio priliku, težak poraz Lazia, Pescara slavila bez Ante Vukušića

Piše: HinaObjavljeno: 04. studeni 2012. 15:42

U posljednjoj utakmici 11. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je na Olimpicu savladala Palermo 4-1 i skočila na šesto mjesto na ljestvici...

Po dva gola su "giallorossi" zabili u svakom poluvremenu. Među strijelce su se za rimski sastav upisali Francesco Totti, Pablo Osvaldo, Erik Lamela i Mattia Destro. Ovaj potonji je nakon postignutog gola u 79. minuti zaslužio crveni karton, samo šest minuta nakon što je ušao u igru umjesto Tottija.

Prvi je žuti karton Destro zaslužio zbog prekršaja u 77. minuti, a drugi je karton dobio nakon postignutog gola zbog skidanja dresa prilikom proslave. U trenucima s igračem manje Palermo je uspio ublažiti poraz golom Josipa Iličića. Za poraženi sastav hrvatski napadač Igor Budan nije ulazio u igru.

Legendarnom kapetanu Rome Tottiju je postignuti gol bio 219. ukupno u Seriji A (četvrti ove sezone) i deveti protiv Palerma, a zabio ga je glavom iz neposredne blizine. Najbolji Romin ovosezonski strijelac u Seriji A je 20-godišnji Argentinac Lamela sa sedam golova.

U susretu 11. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je odigrao 1:1 protiv Torina i tako propustio priliku približiti se vodećem Juventusu na tri boda zaostatka. Fiorentina je pobijedila Cagliari 4:1, dok je Catanija deklasirala lazio 4:0.

Napoli je poveo golom Cavanija u šestoj minuti i sve do sudačke nadoknade držao je tri boda. Tada je Salvatore Aronica načinio veliku pogrešku loše vrativši loptu vrataru Morganu De Sanctisu. 'Poklon' je iskoristio Gianluca Sansone postigavši gol za 1:1.

Fiorentina je stigla do pobjede golovima Gonzala (14), Stevana Jovetića (50), Luce Tonia (54) i Juan Cuadrada (84), dok je strijelac za goste bio Federico Casarini (42).

Lazio je teško stradao na gostovanju kod Catanije izgubivši 0:4. Strijelci su bili Alejandro Gómez (8, 28), Francesco Lodi (25-11m) i Pablo Barrientos (69).

Pescara je u ranijem termimu pobijedila Parmu 2:0, a hrvatski nogometaš Ante Vukušić nije nastupio za domaći sastav. Golove za treću pobjedu sezone za Pescaru postigli su Elvis Abbruscato (49) i Vladimir Weiss (90+3).

Na ljestvici vodi Juventus sa 28 bodova, Inter ima 27, a Napoli 23 boda.

REZULTATI:

Roma - Palermo 4-1 (Totti 11, Osvaldo 31, Lamela 70, Destro 79)

Bologna - Udinese 1-1 (Diamanti 46 / Di Natale 73)

Catania - Lazio 4-0 (Gomez 9, 29, Lodi 25-11m, Barrientos 69)

Fiorentina - Cagliari 4-1 (Rodriguez 14, Jovetić 50, Toni 54, Cuadrado 84 / Casarini 43)

Napoli - Torino 1-1 (Cavani 6 / Sansone 90+1)

Sampdoria - Atalanta 1-2 (Maresca 53 / Bonaventura 2, Luca 76)

Siena - Genoa 1-0 (Paci 55)

Pescara - Parma 2-0 (Abbruscato 48, Weiss 90+3)

Igrano u subotu:

Juventus - Inter 1:3 (Arturo Vidal 1 / Milito 59-11m, 75, Palacio 90)

Milan - Chievo 5:1 (Emanuelson 16, Montolivo 36, Bojan 41, El Shaarawy 75, Pazzini 90+3 / Pellissier 18)