ALEXANDER GALPERIN Sputnik Via Afp
RUSKA LIGA

Nikola Moro promašio s bijele točke, ali slavio u dvoboju s Filipom Uremovićem, Lovren bolji od Bistrovića

Zenit i dalje prvi s četiri boda ispred Dynama koji je apsolutni hit ovogodišnjeg prvenstva
Piše: Tomo NičotaObjavljeno: 28. studeni 2021. 20:24

Moskovski Dynamo hit je ovogodišnjeg ruskog prvenstva, nakon 16 kola i dalje uvjerljivo drži drugo mjesto, Soči zaostaje četiri, a Lokomotiv i Krasnodar čak sedam bodova.

Dynamo je u nedjelju slavio (2:3) na gostovanju kod Rubina i Kazanja, treća je to Dynamova pobjeda zaredom u prvenstvu.

Poveli su Moskovljani golom Makarova u 18. minuti, a onda su domaćini okrenuli utakmicu, Bakaev je izjednačio, Dreye s bijele točke doveo Rubin u vodstvo. Tada je bio kazneni udarac imao i Dynamo, pucao je Nikola Moro, ali promašio, lopta je otišla pokraj gola. Ipak, taj promašaj nije bio fatalan, Dynamo je do kraja utakmice golovima Balbuene i Szymanskog uzeo sva tri boda.

Nikola Moro odigrao je čitavu utakmicu, kao i u domaćoj momčadi Filip Uremović, koji je 90 minuta odradio na poziciji stopera.

Zenit je, pak, golovima Claudinha i Mostovoja pobijedio CSKA u Moskvi 2:0 i zadržao četiri boda više na ljestvici ispred Dynama. Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta za Zenit, a Kristijan Bistrović ušao je u 88. minuti u dresu CSKA-a.

24. travanj 2024 04:53