Fran Tudor (desno)

FOTO OLIMPIK Nurphoto Via Afp
PRESUDILE NIJANSE

Ništa od dvostruke krune za bivšeg hajdukovca: Zabio penal pa ostao bez trofeja u dramatičnom raspucavanju

Rakow je imao lijepu šansu osvojiti dvostruku krunu jer je na mali korak do osvajanja naslova prvaka
Piše: HinaObjavljeno: 02. svibanj 2023. 19:15

Nogometaši varšavske Legije osvojili su poljski Kup, u finalnom susretu odigranom u Varšavi, svladali su Rakow boljim izvođenjem jedanaesteraca 6:5.

Već od šeste minute Legia je ostala s igračem manje jer je crveni karton dobio Portugalac Yuri Ribeiro. No, u preostalih 114 minuta Legia je sačuvala svoju mrežu i time izborila jedanaesterce.

Svih šest izvođača Legije uspješno je izvelo udarce s bijele točke, dok je tragičar kod Rakowa bio Wdowiak, koji je promašio u šestoj seriji za poraz svoje momčadi. Hrvatski nogometaš Fran Tudor za Rakow je pogodio u prvoj seriji. Inače, Tudor i Osječanin Zoran Arsenić odigrali su svih 120 minuta u poraženom sastavu.

Rakow je imao lijepu šansu osvojiti dvostruku krunu ove sezone jer je na mali korak do osvajanja naslova prvaka Poljske. Četiri kola prije kraja ima čak 11 bodova više upravo od Legije koja je na drugom mjestu (71-60).

27. travanj 2024 00:01