ADRIAN DENNIS Afp
POPP ZABILA DVA KOMADA

Njemačka izbacila Francusku i izborila finale Europskog prvenstva, tamo ih čekaju moćne Engleskinje

Njemačka je u polufinalu s 2:1 pobijedila Francusku i sada ide na domaćina turnira
Piše: HinaObjavljeno: 27. srpanj 2022. 23:49

Nogometašice Njemačke u srijedu su osigurale plasman u finale Europskog prvenstva nakon što su u polufinalu, s 2:1 (1:1), bile bolje od Francuskinja.

U finalu, koje je na rasporedu u nedjelju, Njemačka će igrati protiv Engleske, domaćina ovog Europskog prvenstva. Podsjetimo kako je Engleska dan ranije s uvjerljivih 4:0 bila bolja od Švedske. Finalna se utakmica igra od 18 sati na Wembley stadionu.

Golom u 40. minuti Alexandre Popp Njemačka je povela, no Francuskinje su do kraja poluvremena izjednačile i to zaslugama Njemice Frohms koja je pogodila vlastitu mrežu. Odluka je pala u 76. minuti kada je opet za Francusku kobna bila Popp. Dodajmo i kako je u oba slučaja asistentica za pogotke Njemačke bila Huth.