Matija Frigan

GVG/IMAGO SPORTFOTODIENST/PROFIMEDIA
OBEĆAVAJUĆ START

Novi Dalićev napadač ulazi u golgeterski ritam: Otišao iz HNL-a, postao Vatreni pa zabio i drugo kolo zaredom

Friganovi golovi zasad ne pomažu Westerlou, ali sigurno znače puno za njegovo samopouzdanje
Piše: Gradimir ĐukarićObjavljeno: 02. rujan 2023. 18:53

Matija Frigan ušao je u golgeterski ritam iako to ne znači puno njegovoj momčadi koja je u nizu od čak pet uzastopnih poraza, s tek jednim osvojenim bodom u šest odigranih kola. Nakon što je bio strijelac protiv Mechelena u prošlom kolu, zatresao je i mrežu Cercle Bruggea. Gol za 2:1 stigao u 93. minuti i nije značio puno Westerlou, tek je ublažio poraz.

Frigan je u redove belgijskog prvoligaša, trenutno pretposljednjeg na ljestvici Jupiler Pro lige, stigao ovoga ljeta za pet i pol milijuna eura.

Friganovi golovi zasad ne pomažu Westerlou, ali sigurno znače puno za samopouzdanje 20-godišnjeg napadača kojeg je izbornik Zlatko Dalić uvrstio na popis reprezentacije za utakmice protiv Latvije i Armenije u nastavku kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

20. travanj 2024 05:08