TOM DUBRAVEC Cropix
BRANE TITULU

Novi uspjeh za Hrvata kojeg traži pola Europe, za mjesec dana igrat će finale Kupa

Jedini klub koji se može pohvaliti s većim brojem naslova njihov je gradski rival
Piše: HINA/SNObjavljeno: 14. siječanj 2023. 21:58

Nogometaši Celtica plasirali su se u finale tamošnjeg Liga kupa nakon što su u polufinalu, na domaćem terenu, svladali Kilmarnock s 2:0.

Golom Japanca Daizena Maede poveo je Celtic 1:0 u 18. minuti, a labilnu prednost od jednog pogotka Celtic je imao sve do pete minute sudačke nadoknade. Tada je Grk Giorgos Giakoumakis postavio konačnih 2:0.

Hrvatski reprezentativac Josip Juranović odigrao je cijelu utakmicu za Celtic koji će u finalu igrati protiv pobjednika dvoboja Rangers - Aberdeen. Taj je polufinalni susret na programu u nedjelju 26. veljače od 16 sati.

Celtic u ovom natjecanju brani naslov od prošle godine, a ukupno su kroz svoju povijest čak 20 puta osvajali taj trofej. Jedini klub koji se može pohvaliti većim brojem titula, njihovi su gradski rivali Rangersi (27).

20. travanj 2024 09:58