Erling Haaland Rumunjskoj je postigao tri pogotka
 STIAN LYSBERG SOLUM
LIGA NACIJA

Nula u sudaru prvaka svijeta i Europe, Haaland briljirao, poraz Srbije, slavlje Engleza u derbiju

Remijem Francuske i Portugala dodatno je zakomplicirana situacija u skupini u kojoj je i Hrvatska
Piše: HINAObjavljeno: 11. listopad 2020. 23:23

U utakmici najjačeg razreda Lige nacija nogometaši Francuske i Portugala su odigrali u Parizu bez golova 0-0.

Sudar svjetskog i europskog prvaka nije ponudio spektakl, pogotovu u vrlo opreznom prvom dijelu. Najbolju šansu na utakmici imao je u 47. minuti Mbappe, ali je njegov udarac iz blizine obranio vratar Rui Patricio, da bi Portugal u završnici imao nekoliko opasnih šuteva prema Llorisu.

U ovoj skupini Portugal i Francuska vode s po 7 bodova, Hrvatska ima tri, a Švedska je bez bodova.

U utakmici najjačeg razreda Lige nacija u nedjelju Englezi su na Wembleyu svladali Belgiju s 2-1, dok je Bosna i Hercegovina u Zenici odigrala 0-0 s Nizozemskom. Englezi su iznenadili prvu reprezentaciju svijeta po FIFA renkingu, a slavili su preokretom. Romelu Lukaku je doveo Belgijance u vodstvo iz penala u 16. minuti nakon što ga je oborio Dier, a Marcus Rashford je izjednačio u 39. minuti, također iz kaznenog udarca nakon što je Meunier srušio Hendersona. U 64. minuti pobjednički gol je zabio Mason Mount, ali uz puno sreće jer je njegov udarac okrznuo Alderweirelda i prevario vratara Mignoleta.

Danska je u drugoj utakmici slavila kod Islanda s 3-0. Englezi vode sa 7 bodova, Belgija je ostala na šest, dok Danska ima 4, a Island jedan bod.

U Zenici je BiH, koja je ostala bez EURA u četvrtak protiv Sjeverne Irske, uspjela ostati neporažena protiv favoriziranih Nizozemaca. Gosti su bili opasniji, pogotovu u drugom dijelu, ali je junak dvoboja bio vratar Ibrahim Šehić s nekoliko dobrih obrana. U ovoj skupini Poljska i Italija su igrali bez golova 0-0.

U ligi B Srbija je nakon uspjeha u Norveškoj izgubila u Beogradu od Mađarske 0-1 golom Norberta Konyvesa u 20. minuti, dok su u istoj skupini Rusija i Turska igrali 1-1. Norveška je uz hat-trick Erlinga Haalanda s 4:0 razbila Rumunjsku.

U ligi C Slovenija je u gostima pobijedila Kosovo s 1-0 pogotkom Vučkiča (22).