SAT I DALJE KUCA

OLIĆ SPASIO HSV Hamburg produljio nadu i izborio doigravanje za ostanak

Bayern je pobjedom proslavio naslov, a Ivan Perišić zabio u remiju s Kölnom
Piše: HinaObjavljeno: 23. svibanj 2015. 20:13

Hrvatski reprezentativac Ivica Olić bio je strijelac vodećeg pogotka za Hamburger, koji je u posljednjem kolu svladao Schalke 2-0 i time je osigurao doigravanje za opstanak u Bundesligi, dok su u drugu ligu ispali Freiburg i Paderborn.

Olić je pogodio u 49. minuti, a Slobodan Rajković u 58. za HSV. Oliću je to bio sedmi gol ove sezone, a igrao je do 88. minute, dok je Ivo Iličević odigrao je cijeli susret za HSV. Sat na stadionu kojim klub iz Hamburga mjeri trajanje bundesligaškog statusa kucat će još neko vrijeme.

Hannover je na domaćem terenu pobijedio Freiburg sa 2-1, čime je goste poslao u drugu ligu, a sebi je osigurao opstanak.

U još jednom izravnom dvoboju za opstanak Paderborn je kod kuće izgubio od Stuttgarta sa 1-2, i tako se je Stuttgart uspio spasiti, a Paderborn je završio u drugoj ligi. Pobjednički gol za Stuttgart zabio je Daniel Ginczek u 72. minuti. Za Paderborn je Srđan Lakić odigrao cijeli susret.

Ivan Perišić bio je strijelac za vodstvo 2-1 Wolfsburga u 15. minuti, ali je Koeln uspio poravnati i na kraju je završilo 2-2. Perišić je sezonu završio sa 5 golova i 4 asistencije.

Eintracht Frankfurt je svladao Bayer Leverkusen sa 2-1, a hrvatski stoper Tin Jedvaj igrao je do 87. minute za "apotekare".

Bayern je 2-0 pobjedom protiv Mainza na Allianz Areni proslavio naslov.

REZULTATI:

Bayern - Mainz 2-0 (Robert Lewandowski 25-pen, Bastian Schweinsteiger 48)

Borussia Dortmund Werder Bremen 3-2 (Shinji Kagawa 15, Pierre-Emerick Aubameyang 17, Henrikh Mkhitaryan 42/ Levin OEztunali 26, Theodor Gebre Selassie 85)

Borussia Moenchengladbach - FC Augsburg 1-3 (Raffael 36/ Pierre-Emile Hojbjerg 72, Tim Matavž 77, Sascha Moelders 90+5)

Hoffenheim - Hertha Berlin 2-1 (Anthony Modeste 8, Roberto Firmino 80/ Roy Beerens 72)

Hanover 96 - Freiburg 2-1 (Hiroshi Kiyotake 3, Pavel Krmas 84-ag/ Nils Petersen 90+2)

Eintracht Frankfurt - Bayer Leverkusen 2-1 (Haris Seferović 4, Alexander Madlung 39/ Karim Bellarabi 6)

Hamburg SV - Schalke 04 2-0 (Ivica Olić 49, Slobodan Rajković 58)

Koeln - VfL Wolfsburg 2-2 (Yuya Osako 3, Robin Knoche 61-ag/ Luiz Gustavo 8, Ivan Perišić 15)

SC Paderborn - VfB Stuttgart 1-2 (Marc Vucinovic 4/ Daniel Didavi 36, Daniel Ginczek 72)