Reno Freuler i Dani Olmo
 GABRIEL BOUYS
LIGA NACIJA

Olmo sudjelovao u pobjedi Furije, Ukrajincima ni gledatelji u Kijevu nisu pomogli protiv Njemačke

Pažnju poklonika nogometa ove subote privukli su dvoboji u kojima su slavili Španjolci i Nijemci.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 10. listopad 2020. 22:41

Reprezentacije Španjolske i Njemačke očekivano su slavile u subotnjim ogledima Lige nacija. U fokusu javnosti jasno, bila je Liga A, i to obje utakmice skupine 4 koje su se večeras odigravale u Madridu, odnosno u Kijevu.

Španjolci su u ne pretjerano zanimljivom dvoboju s minimalnih 1:0 nadigrali Švicarsku. Jedini pogodak na utakmici zabio je napadač Real Sociedada, Mikel Oyarzabal u 14. minuti. Golu je prethodila velika pogreška švicarskog vratara Sommera koji je promašio u dodavanju prema Xhaki. Njega je pak savladao Mikel Merino, asistent za Oyarzabalov gol.

Švicarci su dvije minute ranije imali veliku priliku preko Benita koji je pucao s lijeve strane u bliži kut vratara De Gee koji čita njegov udarac. U utakmici je do 57. minute sudjelovao i bivši igrač Dinama Dani Olmo, koji pamti i bolje dvoboje u dresu Furije.

U drugom dvoboju skupine 4 Nijemci su s 2:1 pobijedili utakmicu u Ukrajini. Ona se, za razliku od one u Madridu, igrala pred čak dvadesetak tisuća gledatelja.

Njemačka je povela nakon 20 minuta igre golom Gintera, dok je na 2:0 početkom nastavka povećao Goretzka. Pogodak utjehe za domaće zabio je Ruslan Malinovskij u 77. minuti iz kaznenog udarca.

Na ljestvici skupine 4 Španjolska sada ima sedam bodova, Njemačka je druga s pet, Ukrajinci su na tri dok Švicarska ima jedan osvojeni bod iz tri odigrane utakmice.