AP
AZIJSKE KV.

Oman svladao Australiju

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 11. studeni 2011. 20:14

Nogometna reprezentacija Omana kao domaćin je u Muscatu nadigrala favoriziranu Australiju 1-0 u srazu četvrtog kola D-skupine azijskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Brazilu 2014. godine...

Jedini pogodak na utakmici za momčad Paula le Guena postigao je napadač Imaad al Hosni u 18. minuti utakmice na krasnu asistenciju Ahmeda Hadeeda.

Oman je 103. reprezentacija po renkingu Međunarodne nogometne federacije (FIFA). Australija je 20.

Sastavu njemačkog trenera Holgera Osiecka to je bio prvi poraz u skupini nakon maksimalnog učinka od devet bodova iz uvodnih triju kola. Oman se ovom pobjedom probio na treće mjesto.

Nogometaši Japana prvi su izborili plasman u završnu rundu kvalifikacija nakon što su u Dušanbeu pobijedili Tadžikistan 4-0. Dva je pogotka za sastav talijanskog trenera Alberta Zaccheronija zabio Stuttgartov napadač Shinji Okazaki.

Malo nakon Japana, prolaz je osigurala i uzbeksitanska reprezentacija, i to na štetu Sjeverne Koreje, koja je tako postala prva sudionica prošloga Svjetskog prvenstva (2010.) koja sigurno neće nastupiti na idućemu (2014.).

Uzbekistanci su pred svojom publikom slavili s minimalnih 1-0. Gol odluke u 49. je minuti zabio Kapadze.

Do velike je pobjede, druge na klupi Iraka u trećem dvoboju, došao Brazilac Zico. Njegova je momčad kao domaćin nadigrala Kinu 1-0 dovevši time sudionike Svjetskog prvenstva u Njemačkoj prije pet godina na rub ispadanja.