Ante Budimir

RICARDO LARREINA Dppi Via Afp
KUP KRALJA

Osasuna nakon velike muke protiv trećeligaša prošla u osminu finala, zaigrao i Vatreni

Ante Budimir u igru je ušao u 79. minuti, odmah nakon šoka za njegovu momčad.
Piše: HINAObjavljeno: 05. siječanj 2023. 19:17

Osasuna je izborila plasman u osminu finala Kupa kralja nakon što je u susretu 16-ine finala nakon produžetaka pobijedila trećeligaša Gimnastic sa 2-1.

Osasuna je povela u 16. minuti golom Kikea Garcije, a rezultat je izjednačio Pablo Fernandez u 78. minuti.

Isti je igrač šest minuta kasnije zbog prigovora zaradio crveni karton, a Osasuna je u 112. minuti stigla do nove prednosti nakon autogola Erica Montesa. U posljednjim trenucima susreta "pocrvenio" je i gostujući veznjak Pablo Ibanez.

Hrvatski reprezentativac Ante Budimir je za Osasunu igrao od 79. minute.

Plasman u osminu finala izborio je i Real Betis koji je protiv četvrtoligaša Ibiza Islas Pitiusasa slavio sa 4-1.

Domaćin je poveo u 26. minuti golom Josea Bernala, no gosti su u nastavku okrenuli rezultat sa četiri gola. Strijelci su bili Willian Jose (54, 81), Edgar Gonzalez (58) i Nabil Fekir (90+3).

U posljednjem susretu 16-ine finala večeras se sastaju trećeligaš Eldense i Athletic Bilbao.

Španjolski velikani Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid, Valencia i Sevilla ranije su izborili plasman u osminu finala.

U posljednjem susretu 16-ine finala španjolskog Kupa kralja, Athletic Bilbao je na gostovanju pobijedio trećeligaša Eldense sa 6-1.

Golove za baskijski sastav zabili su Nico Williams (35), Alex Berenguer (41, 65), Oier Zarraga (59), Ruben Correira (74) i Iker Muniain (90), dok je za domaćine zabio Mario Soberon (67).

23. travanj 2024 09:29