Lorena Balić (u sredini/arhiva)

VLADO KOS Cropix
KVALIFIKACIJE ZA LIGU PRVAKA

Osječanke na krilima Lorene Balić srušile Sarajevo i izborile veliko finale u kojem ih čeka Vorskla

Aktualne hrvatske prvakinje ostvarile su uvjerljivu 4:0 pobjedu protiv SFK 2000 Sarajeva
Piše: HinaObjavljeno: 06. rujan 2023. 20:23

U prvom nastupu ovosezonskih kvalifikacija Lige prvakinja nogometašice Osijeka, aktualne hrvatske prvakinje, ostvarile su uvjerljivu 4:0 pobjedu protiv SFK 2000 Sarajeva.

U pitanju je polufinalna utakmica turnira u Sarajevu, a u subotu će Osječanke igrati protiv ukrajinske Vorskle. Pobjednik tog susreta izborit će proboj u glavnu rundu kvalifikacija Lige prvakinja.

Lorena Balić bila je najbolja igračica uvodnog dijela susreta protiv sarajevske ekipe te je postizala pogotke u 15. i 19. minuti. Potom je Amira Spahića dala autogol u 34. za 3:0 Osijeka, dok je konačan rezultat postavila Maja Joščak u 62. minuti.

Ukrajinska Vorskla, idući suparnik Osijeka, u polufinalu je s 4:3 bila bolja od estonske Flore. U tom su susrete Estonke vodile 3:2 do 88. minute, ali su na kraju ostale bez plasmana u finale.

28. travanj 2024 03:56