WASHINGTON ALVES Afp
Copa Libertadores

Palmeiras prošao u finale Cope Libertadores zahvaljujući pravilu koje još uvijek vrijedi u Južnoj Americi

Piše: HinaObjavljeno: 29. rujan 2021. 09:37

Prvi finalisti Copa Libertadores, južnoameričke verzije Lige prvaka, su nogometaši brazilskog Palmeirasa.

Uzvratna polufinalna utakmica dva brazilska kluba, Atletico Mineira i Palmeirasa, završila je 1-1 i Palmeiras je prošao dalje zbog pogotka u gostima, pravila koje još vrijedi u Južnoj Americi. Prva utakmica je završila 0-0.

Nakon prvog dijela bez golova u 52. minuti je Čileanac Eduardo Vargas doveo Atletico Mineiro u vodstvo. Ta je momčad bila u finalu do 68. minute kada je Dudu naciljao suparničku mrežu i postavio končanih 1-1, dovoljnih Palmeirasu za drugo uzastopno finale.

Palmeiras je prošle sezone osvojio Copa Libertadores pobjedom protiv Santosa u finalu od 1-0.

Njegov trener, Portugalac Abel Ferreira, time je postao prvi Europljanin koji je vodio jednu momčad do dva finala. Isto tako, Ferreira je prošle godine postao tek treći Europljanin koji je kao trener slavio u ovom natjecanju. Jedan od dva prethodnika je hrvatski strateg Mirko Jozić (slavio s čileanskim Colo-Colo).

U finalu Palmeiras čeka pobjednika drugog polufinala u kojem je Flamengo u prvom ogledu pobijedio Barcelonu 2-0. Uzvrat je u noći sa srijede na četvrtak u Ekvadoru.

Copa Libertadores (polufinale, uzvrat): Atletico Mineiro - Palmeiras 1-1 (Vargas 52 / Dudu 68), prva utakmica 0-0

13. svibanj 2024 00:20