AP
GOLD CUP

Panama i Meksiko u polufinalu

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 21. srpanj 2013. 11:57

Reprezentacije Paname i Meksika prvi su polufinalisti CONCACAF Gold Cupa, nogometnog prvenstva Sjeverne i Srednje Amerike i Kariba koje se održava u SAD-u…

Panama je na stadionu Georgia Dome u Atlanti deklasirala Kubu sa 6-1. Po dva su pogotka postigli Gabriel Torres i Blas Perez, a kao strijelci su im se pridružili Carlos Rodriguez i Jairo Jimenez. Kuba je, inače, od 21. minute vodila golom Josea Alfonsa, ali Panama je do kraja poluvremena preokrenula, a u nastavku i potpuno pomela suparnika koji je od 58. minute imao igrača manje zbog isključenja Ariela Martineza.

Panamci će u polufinalu igrati protiv Meksika koji je teže od očekivanog svladao Trinidad i Tobago s 1-0. Jedini je pogodak u 84. minuti postigao Raul Jimenez.

U nedjelju će četvrtfinalne utakmice u Baltimoreu odigrati SAD protiv Salvadora i Honduras protiv Kostarike, a polufinala su na rasporedu u srijedu u Arlingtonu.

CONCACAF Gold Cup, četvrtfinale:

Panama - Kuba 6-1 (G. Torres 25 - 11m, 37, C. Rodriguez 68, B. Perez 78, 88, Jimenez 85 / Alfonso 21)

Meksiko - Trinidad i Tobago 1-0 (R. Jimenez 84)

03. svibanj 2024 12:02