OGLASIO SE I ŠEF

Platini nakon sastanka Izvršnog odbora: 'Utakmica u Zagrebu nije sumnjiva!'

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 08. prosinac 2011. 21:24

Predsjednik Europske nogometne federacije (UEFA) Michel Platini izjavio je kako vjeruje da nema ničeg sumnjivog u sinoćnjoj zagrebačkoj utakmici Lige prvaka između Dinama i Lyona...

Lyon je ušao u osminu finala nakon što je u Maksimiru u posljednjem kolu skupine D slavio s čak 7-1. Nakon što je prvo poluvrijeme završilo rezultatom 1-1, Francuzi su u nastavku zabili šest pogodaka u prvih pola sata i tako dostigli gol-razliku dovoljnu za drugo mjesto u skupini ispred Ajaxa.

Pobudilo je to sumnju kod francuske Regulatorne agencije za kontrolu internetskih igara na sreću (ARJEL) koja je otvorila istragu, ali nije pronašla nikakve dokaze o eventualnom namještanju rezultata. Sumnju su izrazili i u Ajaxu, a UEFA je u četvrtak poslijepodne objavila kako zasad neće otvarati istragu.

Nakon sastanka Izvršnog odbora krovnog europskog nogometnog tijela kratkom se izjavom oglasio i Platini.

-Nemam nikakve sumnje oko integriteta utakmice Dinamo - Lyon ili natjecanja u cjelini - poručio je Platini.

24. rujan 2024 08:32