Lens' defender Henri Bedimo (L) vies with Rennes' French striker Sylvain Marveaux during the French L1 football match Lens vs. Rennes, on October 17, 2010 at Felix Bollaert Stadium in Lens. AFP PHOTO / DENIS CHARLET
CHAMPIONNAT

Pobjeda Lyona, remi Lensa

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 16. listopad 2010. 22:00

Hrvatski nogometni reprezentativni vratar Vedran Runje sačuvao je svoju mrežu netaknutom u domaćem dvoboju njegovog Lensa protiv lidera Rennesa u 9. kolu francuskog prvenstva.

Utakmica je završila rezultatom 0-0, pa je Rennes i dalje neporažen u ovome prvenstvu, vodeći na ljestvici sa 18 bodova, odnosno pet pobjeda i četiri remija. Gregory Sertic, Francuz hrvatskih korijena, igrao je za Lens do 61. minute.

Budući da je Lens na pretposljednjem, 19. mjestu na ljestvici, sada sa 6 bodova, i jedan bod osvojen pred svojim navijačima protiv lidera lige može se tretirati kao uspjeh. Ostala dva domaćina u nedjeljnim poslijepodnevnim terminima uzela su puni plijen.

Momčad Nice svladala je Saint-Etienne 2-1, iako su gosti poveli u 11. minuti pogotkom Dimitrija Payeta iz penala. Payetu je to bio već 8. prvenstveni pogodak ove sezone. No, Bergessio je u 22. minuti dobio crveni karton, a domaćin je brojčanu nadmoć na terenu znao kapitalizirati, te je golovima Mourniera u 47. i Saade u 67. minuti kreirao preokret i osvojio tri boda. Gosti su eventualnom pobjedom mogli preuzeti vodeću poziciju na ljestvici. Ovako zaostaju za Rennesom dva boda.

Lorient je, pak, svladao Valenciennes 2-1.

Nogometaši Lyona na svom su Gerlandu svladali Lille s 3-1 u posljednjoj utakmici 9. kola francuskog prvenstva.

Nakon što su u prvih sedam nastupa upisali samo jednu pobjedu, Lyonu je ovo druga uzastopna, a treća ukupno ove sezone u prvenstvu. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odgledao je cijelu utakmicu s klupe za pričuve Lyona, dok je BiH reprezentativac Miralem Pjanić u 79. minuti zamijenio Yoanna Gourcuffa, strijelca u 41. minuti za vodstvo ''lavova'' 2-0.

Zanimljivo da je to Gorucuffu bio prvi prvenstveni pogodak za Lyon. Dvostruki strijelac za domaćina bio je Lisandro Lopez. Prvi gol zabio je već u 2. minuti, a konačnih 3-1 postavio je u 56. minuti iz penala. Prethodno je za goste poentirao Sow u 52. minuti.

Dodajmo još da je domaćin od 70. minute igrao bez Jeremyja Pieda koji je tada dobio drugi žuti karton. Prvog mu je sudac pokazao samo 8 minuta ranije.

Lyon je skočio na 14. mjesto s 11 bodova, a Lilleu je ovo bio prvi poraz u prvenstvu. Lille je na šestoj poziciji s 14 bodova, a sada za vodećim Rennesom, koji je ostao jedini bez poraza u Le Championnatu, zaostaje za 5 bodova.