Borna Barišić

JAMES MARSH/SHUTTERSTOCK EDITORIAL/PROFIMEDIA James Marsh/Shutterstock Editorial/Profimedia
ŠKOTSKA LIGA

Pobjede Juranovićevog Celtica i Barišićevog Rangersa, Vatreni ponovno asistent, Čolaku ni minute

Piše: HinaObjavljeno: 18. siječanj 2023. 23:01

Hrvatski nogometni reprezentativac Borna Barišić bio je asistent za treći pogodak Rangersa u 3-2 (1-1) gostujućoj pobjedi protiv Kilmarnocka u susretu 22. kola škotskog prvenstva.

Barišić je u 72. minuti odlično podignuo loptu s lijevog krila na glavu Morelosa koji je s pet metara zatresao mrežu domaćih za vodstvo Rangersa od 3-1. Bio je to drugi gol Morelosa na utakmici, bio je strijelac i za 1-1 u 23. minuti. Strijelac za Rangers bio je i Kent u 51. minuti, dok su golove za Kilmarnock postigli Stokes u 6. i Wright u 85. minuti.

Barišić je odigrao svih 90 minuta za Rangers, dok Antonio Mirko Čolak nije konkurirao za nastup.

Svih 90 minuta odigrao je i Josip Juranović za Celtic u 4-0 (2-0) domaćoj pbojedi protiv Saint Mirrena. Strijelci su bili Abada 815), Furuhashi (35, 53) i Turnbull (86).

Celtic je tako zadržao devet bodova prednosti na vrhu ljestvice ispred drugog Rangersa, sada ima 61 bod, a Rangers 52.

18. travanj 2024 21:44