SERIE A

Pogbin šou u pobjedi Juvea, Torino šokirao Inter na San Siru, Brozović na tribini

Piše: HinaObjavljeno: 25. siječanj 2015. 18:42

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić odigrao je cijeli susret za Inter koji je u susretu 20. kola talijanskog nogometnog prvenstva na San Siru izgubio od Torina 0-1, dok je novo pojačanje 'Nerazzurra' Marcelo Brozović utakmicu pratio s tribina.

Pogodak odluke postigao je Emiliano Moretti u četvrtoj minuti sudačke nadoknade nakon ubačaja iz kornera. Inter je dominirao veći dio utakmice, no nije uspio stvoriti niti jednu konkretnu priliku. Kovačić je odigrao cijeli susret i utopio se u sivilu domaćeg sastava. Brozović koji bi danas trebao potpisati ugovor za Inter utakmicu je pratio iz VIP lože stadiona Giuseppe Meazza.

Aktualni prvak Juventus tek je u drugom poluvremenu slomio Chievo pobijedivši 2-0. Junak utakmice je bio Paul Pogba koji je u 60. minuti zabio prvi gol za 'Staru damu', a 13 minuta kasnije sve učinio i za drugi pogodak koji je postigao Stephan Lichtsteiner.

U dvoboju davljenika Parma je kod kuće izgubila od Cesene 1-2 i sve je dalje od prvoligaškog spasa. Verona je pobijedila Atalantu 1-0, dok su Sampdorija i Palermo odigrali 1-1.

U derbiju 20. kola talijanskog nogometnog prvenstva Fiorentina i Roma su u Firenzi odigrale bez pobjednika 1-1.

'Viole' su povele golom Maria Gomeza u 19. minuti, a izjednačio je Adam Ljajić u 49. minuti. Hrvatski reprezentativac Milan Badelj nije nastupio za Fiorentinu.

U ponedjeljak su na rasporedu posljednje dvije utakmice ovog kola, a sastaju se Empoli - Udinese, te Napoli - Genoa.

Juventus sada vodi na ljestvici sa 49 bodova, sedam više od Rome na drugom mjestu. Na trećoj poziciji je Lazio sa 34 boda koliko ima i Sampdorija na četvrtoj poziciji. Napoli je peti sa 33 boda i utakmicom manje, a Fiorentina je šesta sa 31 bodom.