Borna Barišić neumoljiv s bijele točke
 DIRK WAEM Afp
EUROPSKA LIGA

Pogledajte kako je Borna Barišić s dva gola u svom 100. nastupu odveo Rangerse do pobjede u Belgiji!

Napoli je stradao u Španjolskoj, remi Benfice i Arsenala, sjajan dvoboja Moldea i Hoffenheima
Piše: HinaObjavljeno: 18. veljača 2021. 23:29

U prvom susretu 16-ine finala Europske lige Rangers je u "ludom" dvoboju u Antwerpenu pobijedio Royal Antwerp sa 4-3 uz dva gola hrvatskog reprezentativca Borne Barišića. Bila je to fantastična utakmica sa sedam golova i još niz prilika na obje strane. Gosti su poveli, Antwerp je potom vodio 2-1 i 3-2, no Rangers je okrenuo rezultat i ostvario pobjedu. U posljednjim trenucima susreta belgijski sastav je mogao izjednačiti, no Japanac Koji Miyoshi je pogodio vratnicu.

Aribo je u 39. minuti doveo Rangers u vodstvo, no Avenatti (45+1) i Rafaelov (45+8-11m) su u samoj završnici prvog dijela okrenutli rezultat. Izjednačio je naš Borna Barišić (koji je igrao svoju 100. utakmicu za škotski klub) iz jedanaesterca u 59. minuti, no Hongla je u 67. doveo belgijski sastav do nove prednosti. Kent je u 83. zabio za 3-3, a pet minuta kasnije Abdoulaye Seck je skrivio kazneni udarac nakon što je igrao rukom.

KLIKNITE OVDJE I POGLEDAJTE PRVI GOL BARIŠIĆA!

Seck je dobio drugi žuti i morao je ranije napustiti teren, a Barišić je sigurno zabio za 4-3. Domaćin je s igračem manje jurnuo po izjednačenje i u četvrtoj minuti nadoknade Miyoshi je imao zicer, no pogodio je desnu stativu. Nikola Katić zbog ozljede koljena nije nastupio za Rangers.

KLIKNITE OVDJE I POGLEDAJTE DRUGI GOL BARIŠIĆA!

Sjajnu utakmicu odigrali su Molde i Hoffenheim u Villarrealu, a na koncu je završilo 3-3 premda je njemački sastav vodio 3-1 i imao kazneni udarac za četvrti gol. Hoffenheim, za koji Andrej Kramarić nije nastupio zbog ozljede gležnja, sve je mogao riješiti u prvom dvoboju. Međutim, nemoguće je što su sve igrači Hoffenheima promašivali. Hoffenheim je vodio 3-1 i promašio kazneni udarac, da bi Molde do kraja susreta uspio izjednačiti na 3-3.

Bundesligaš je poveo 2-0 golovima Dabbura (8, 28), smanjio je Ellingsen u 41. minuti, a u posljednjim trenucima prvog dijela Baumgartner je povisio na 3-1. U 63. minuti Dabbur je mogao upisati hat trick, no nije realizirao jedanaesterac. Njegov udarac sjajno je zaustavio Andreas Linde. Na 2-3 je smanjio Ullan Andersen u 71. minuti, a samo tri minute kasnije Fofana je zabio za 3-3.

Učinak Borne Barišića u Antwerpenu
SOFASCORE

Grafika: Sofascore.com

Ajax je u posljednjih pet minuta susreta okrenuo rezultat protiv Lille i na gostovanju slavio sa 2-1. Domaćin je poveo u 72. minuti golom Weaha, no "Kopljanici" su okrenuli rezultat, a strijelci su bili Tadić (87-11m) i Brobbey (89). Domagoj Bradarić je za Lille igrao posljednjih sedam minuta, dok Dominik Kotarski nije nastupio za goste.

Benfica i Arsenal su na rimskom Olimpicu odigrali 1-1, a sve najvažnije se dogodilo od 55. do 57. minute. Pizzi je u 55. minuti iz kaznenog udarca doveo Benficu u vodstvo, a izjednačio je Saka dvije minute kasnije. Granada je golovima Herrere (19) i Kenedyja (21) pobijedila Napoli sa 2-0.

Rezultati prvih utakmica šesnaestine finala Europske lige:

Dynamo Kijev - Club Brugge 1:1 (Bujalski 62/Mechele 67)

Wolfsberger - Tottenham 1:4 (Liendl 55-11m/Son 13, Bale 28, Moura 34, Vinicius 88)

Real Sociedad - Manchester United 0:4 (Fernandes 27, 58, Rashford 65, James 90)

Crvena Zvezda - Milan 2:2 (Kanga 52-11m, Pavkov 90+3/Pavkov 42-ag, Hernandez 61-11m)

Slavia Prag - Leicester 0:0

Sporting Braga - Roma 0:2 (Džeko 5, Mayoral 86)

Krasnodar - DINAMO 2:3 (Berg 28, Claesson 69/Petković 15, 54, Atiemwen 75)

Young Boys - Bayer L. 4:3 (Fassnacht 3, Siebatcheu 19, 89, Elia 44 / Schick 49, 52, Diaby 68)

Olympiakos - PSV 4:2 (Bouchalakis 9, M'Vila 37, El Arabi 45+2, Masouras 82/Zahavi 14, 40)

Benfica - Arsenal 1:1 (Pizzi 55-11m/Saka 57)

Antwerp - Rangers 3:4 (Avenatti 45, Rafaelov 45-11m, Hongla 67/Aribo 39, BARIŠIĆ 59-11m, 90-11m, Kent 83)

RB Salzburg - Villarreal 0:2 (Alcacer 41, Nino 71)

Molde - Hoffenheim 3:3 (Ellingsen 41, Andersen 71, Fofana 74/Dabbur 8, 28, Baumgartner 45)

Granada - Napoli 2:0 (Herrera 19, Kenedy 21)

Maccabi Tel Aviv - Šahtar 0:2 (Patrick 30, Tete 90+3)

Lille - Ajax 1:2 (Weah 72/Tadić 87-11m, Brobbey 89)

Uzvratni susreti su 25. veljače izuzev susreta Tottenham - Wolfsberger, koji je na rasporedu dan ranije.

16. travanj 2024 06:13