Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi celebrates after scoring during their Spanish League football match Barcelona against Zaragoza on October 23, 2010 at Romareda stadium in Zaragoza. AFP PHOTO/ LLUIS GENE
PRIMERA

Pogledajte majstore: Cristiano Ronaldo zabio četiri gola, Leo Messi dva!

Nogometaši Barcelone barem privremeno su zasjeli na vrh Primerina poretka nakon što su na La Romaredi svladali Zaragozu 2-0 pogocima Messija
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 23. listopad 2010. 22:17

Nogometaši Barcelone na La Romaredi svladali su Zaragozu 2-0. Oba je gola postigao Lionel Messi. Igrana je utakmica osmoga kola.

Sjajnom argentinskom napadaču konto pogodaka u subotu povećan je na pet kada su prvenstvene utakmice u pitanju. Odigrao ih je šest. Proširi li se taj popis na susrete u Ligi prvaka i na utakmice Superkupa dolazi se do fantastičnog postignuća od dvanaest golova u jedanaest odigranih utakmica.

Oba je gola Messi postigao svojom jačom nogom, lijevom. Prvoga na isteku uvodnog poluvremena kada se sjurio u kazneni prostor i gurnuo loptu, koju mu je dodao David Villa, ispod Doblasove ruke, a drugoga nakon što je poslije odbijanaca lopta stigla do njega, a on ju u 66. minuti volejem poslao u mrežu.

Barcelona je utakmica započela u 4-3-3 formaciji s Villom, Messijem i Pedrom u napadačkom redu, dominirala njom i posve zasluženo stigla do 19. prvenstvenog boda. Pomogao je Kataloncima pritom i igrač domaće momčadi Leonardo Ponzio koji je "pocrvenio" u 47. minuti zbog namjere fizičkog obračuna s Alvesom.

U drugoj utakmici osmog kola španjolske nogometne lige Real Madrid je na Santiago Bernabeuu deklasirao Racing iz Santandera 6-1 repriziravši dvoboj protiv Deportiva prije dva tjedna. Sastav iz La Coruñe u pretprošlom su kolu Madriđani također pred svojom publikom nadigrali 6-1. Real je tako prvi put nakon 46 godina vezao uzastopne domaće pobjede zabivši najmanje šest golova u svakoj od njih.

Pridonio je tome ponovno opet čudesno efikasan Mourinhov napadački četverolist. Cristiano Ronaldo zabio je četiri gola, redom od 2-0 do 5-0, sve iz čistih zicera, ovaj put odlični Argentinac Angel Di Maria izravno je asistirao pri dvama golovima suigrača i izborio penal koji je Ronaldo zabio za 5-0, dok su Mesut Özil i Gonzalo Higuain upisali po pogodak i asistenciju.

Portugalac je tako zabio i svoj osmi (!) pogodak u tri posljednje prvenstvene utakmice. Zabio je dva Malagi prošlog vikenda na gostovanju (4-1), kao i dva u spomenutoj Realovoj golijadi protiv Deportiva. Ukupno je u Primeri na devet golova iz osam nastupa. Njegova je golgeterska forma posebice impozantna ovog listopada. U dvjema utakmicama za reprezentaciju zabio je dva gola, a također je bio precizan protiv Milana u utorak u Ligi prvaka. Ukupno u šest listopadskih dvoboja zabio je nevjerojatnih 11 golova. Higuain je upisao svoj peti, a Özil drugi pogodak ove sezone u Primeri.

U 63. minuti utakmice Nijemca je Portugalac Jose Mourinho izvadio iz igre te u teren posalo 19-godišnjeg Sergija Canalesa, igrača koji je ovog ljeta stigao u Madrid baš iz Racinga. Angel di Maria napustio je igru u 89. minuti žalivši se na blažu ozljedu.

Real se ovom pobjedom ponovno vratio na prvo mjesto ljestvice, nakon što ga je kratko, ranijom pobjedom na gostovanju kod Zaragoze, okupirala Barcelona.

U posljednjoj subotnjoj utakmici 8. kola španjolskog nogometnog prvenstva nogometaši Mallorce svladali su Valenciju 2-1 u utakmici igranoj na Mestalli.

Bespotrebno dosuđeni penal s početka utakmice usmjerio je daljnji tijek dvoboja i gurnuo Valenciju u prvi domaći poraz sezone, a drugi ukupno kada su prvenstvene utakmice u pitanju. Igrala se šesta minuta utakmica kada je, po mišljenju suca, Ricardo Costa povukao Weba, jedinog napadača gostujuće momčadi u formaciji 4-2-3-1, unutar kaznenog prostora. Siguran je s bijele točke bio Gonzalo Castro.

Isti je igrač povisio na 2-0 u 29. minuti. Dočekao je jedan odbijanac i glavom ga pospremio u mrežu otvorivši tako Mallorci put do novog iznenađenja u Primeri. Ranije su već igrači Michaela Laudrupa, podsjetimo, "otrgnuli" po bod Barceloni i Real Madridu.

Vjerojatno i sam shvativši da je oštetio domaćina s Mestalle početkom utakmice, glavni se sudac Alvarez Izquierdo, u 34. minuti utakmice ponovno gurnuo u glavnu ulogu pokazavši na najstrožu kaznu za Valenciju. Za ovakvu odluku neki su temelji i postojali, međutim, mnogi bi ovaj jedanaesterac propustili svirati. Realizirao ga je Soldado.

Primera, 8. kolo:

Zaragoza - Barcelona 0-2 (Messi 42, 66)

Real Madrid - Racing Santander 6-1 (Higuain 10, Ronaldo 15, 26, 47, 55-11m, Özil 63 / Diop 73)

Valencia - Mallorca 1-2 (Soldado 35-11m / Castro 7-11m, 27)