CHAMPIONNAT

Povijesna pobjeda Eviana

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 14. kolovoz 2011. 22:17

Odigrane su dvije od tri utakmice 2. kola francuskog nogometnog prvenstva predviđene za srijedu. Marseille je remizirao na gostovanju kod Auxerrea 2-2, dok je Evian kod kuće savladao Nicu s 1-0.

Francuski doprvak Marseille imao je protiv Auxerrea vodstvo 2-0 na poluvremenu golovima Loica Remyja i Andrea Ayewa i činilo se da je na najboljem putu do pobjede, no domaćin je u nastavku preko Alaina Traorea i Roya Contouta našao put do izjednačenja. Oba gola Marseille je zabio glavom, a kod oba je asistirao Mathieu Valbuena. Izjednačujući gol za konačnih 2-2 Contout je zabio nakon kornera u 81. minuti.

Povijesnu pobjedu novom prvoligašu Evianu donio je tuniški napadač Saber Khelifa u 51. minuti pucavši iskosa s lijeve strane u donji desni kut gola Davida Ospine.