Hollandse Hoogte/shutterstock Editorial/profimedia
KRVAVI INCIDENT

Feyenoord i Ajax susreli su se u polufinalu Kupa, no njihov susret je prekinut u 62. minuti
Piše: SNObjavljeno: 05. travanj 2023. 22:17

Feyenoord i Ajax susreli su se u polufinalu Kupa, no njihov susret je prekinut u 62. minuti nakon što je veznjak gostujuće ekipe Davy Klaassen pogođen s nepoznatim objektom s tribine na kojoj se nalaze domaći navijači.

Incident se dogodio nakon što su se kapetani momčadi Dušan Tadić i Orkun Kokcü posvađali u blizini navijača Feyenoorda. Nastala je gužva, a navijači su krenuli gađati igrače. Klaassen je pogođen i počeo je krvariti, a utakmica je odmah prekinuta.

U trenutku prekida Ajax je vodio 2:1, a upravo ga je Klaassen doveo u vodstvo. Prvi gol na susretu zabio je Tadić u 14. minuti, a domaćin je odgovorio preko Gimeneza u drugoj minuti sučeve nadoknade prvog poluvremena. Klaassen je u 51. minuti zabio za novo vodstvo gostiju, a onda nastradao deset minuta kasnije.