PRIMERA

Premijerna pobjeda Granade

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 30. rujan 2012. 16:27

U prvoj utakmici 6. kola nedjeljnog dijela programa španjolskog nogometnog prvenstva Granada je na domaćem travnjaku s 2-1 savladala Celtu.

Prva je to pobjeda za Granadu ove sezone nakon što je u prvih pet susreta osvojila tek dva boda.

U razmaku od samo deset minuta prvog poluvremena postignuta su sva tri gola. U 11. minuti je s bijele točke zabio Guillherme Siqueira za vodstvo Granade 1-0, dok je drugi gol za domaćine zabio Gabriel Torje šest minuta kasnije.

U 20. minuti za Celtu je zabio Iago Aspas i smanjio rezultat, ali do kraja gosti nisu uspjeli makar izjednačiti iako su dominirali susretom i stvorili veći broj prilika.

Šest pogodaka Valladolida

Nogometaši Valladolida, povratnici u španjolsku Primeru, pobijedili su u ogledu 6. prvenstvenog kola Rayo Vallecano sa čak 6-1.

U dosadašnjih pet utakmica nove sezone igrači Valladolida su zabili samo četiri pogotka, te su imali drugi najslabiji napad lige, no u ovih 90 minuta se sve okrenulo. Igrač utakmice je bio Oscar Gonzalez s dva pogotka i dvije asistencije.

Rayo Vallecano je, pak, drugu gostujuću utakmicu zaredom odigrao sa čak sedam pogodaka. Podsjetimo da je nedavno gostovao Rayo Vallecano kod madridskog Atletica i izgubio je 4-3.

Inače, na današnjoj je utakmici gost čak i poveo (Dominguez u 5. minuti), ali je odgovor domaćina bio gromovit u nastavku utakmice.

Primera, 6. kolo:

Valladolid - Rayo Vallecano 6-1 (Bueno 10, Manucho Goncalves 13, 86, Oscar Gonzalez 21, 56, Rukavina 37 / Dominguez 5)

Granada - Celta 2-1 (Siqueira 11-11m, Torje 17 / Aspas 20)