AP
SAMO BOD RAZLIKE!

PRITISAK RASTE Barca lako sredila Getafe, a Reala čeka 'pakao' kod Atletica!

S dva gola u prvom i dva u drugom poluvremenu Barcelona je bez ikakvih problema riješila problemčić zvan Getafe u sklopu 33. kola Primere
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 11. travanj 2012. 01:07

Barcelona je, s utakmicom više, došla na samo jedan bod zaostatka za Real Madridom u utrci za prvaka španjolske nogometne lige, nakon što je "kraljevski klub" imao velikih 10 bodova prednosti...

S dva gola u prvom i dva u drugom poluvremenu Barcelona je bez ikakvih problema riješila problemčić zvan Getafe u sklopu 33. kola Primere. Da su gosti bili beznadežni slučaj u ovoj utakmici govori podatak da je Barcelona imala 73 posto loptu u svojim nogama i čak 13 udaraca više prema suparničkim vratima (15-2)!

Mrežu gostiju načeo je Alexis Sanchez u 13. minuti na asistenciju Lionela Messija, a onda je minutu prije kraja poluvremena Argentinac sam zabio svoj 39. gol ove sezone u Primeri. Recimo i da Messi nije zabio u samoj jednoj utakmici ove sezone na Nou Campu (u Primeri), onoj protiv Seville koja je završila 0-0, a u kojoj je Argentinac promašio jedanaesterac.

FC Barcelona 4-0 Getafe CF by Futbol2101

U nastavku je još jednom Sanchez zabio za 3-0, te Pedro za 4-0. Barcelona je tako nastavila svoj niz nepobjedivosti na 34 utakmice, dok je istovremeno produljila Getafeov niz bez pobjede u Kataloniji na osam utakmica.

Spomenimo i da su u utorak, nešto ranije, odigrane još dvije utakmice ovoga kola u kojima je Osasuna svladala s 2-0 Espanyol, a Real Sociedad i Betis podijelili bodove odigravši 1-1. Raul Garcia bio je dvostruki strijelac za Osasunu u nastavku utakmice, a gosti su susret završili s čak dva igrača manje nakon što su zbog dva žuta kartona isključeni Coutinho i Forlin.

Carlos Vela doveo je Real Sociedad u 56. minuti u vodstvo koje je 14 minuta kasnije poništio Ruben Castro za goste.