Daizen Maeda slavi pogodak

Stuart Wallace/shutterstock Editorial/profimedia
SAVRŠENI NIZ

Protivnik Dinama u Ligi prvaka oduševio u najvećem derbiju zemlje: Mogu li ovi Japanci naštetiti i Modrima?

Maeda je upisao pogodak i asistenciju, a Furuhashi jednom zatresao mrežu Rangersa
Piše: HINA/SNObjavljeno: 01. rujan 2024. 15:34

Suparnik zagrebačkog Dinama u ovosezonskoj nogometnoj Ligi prvaka, škotski prvak Celtic u susretu je 4. kola domaćeg prvenstva na svom terenu nadigrao svog najvećeg rivala Rangers sa 3-0 (2-0) i tako zadržao stopostotni učinak.

Japanci su ostali glavni protagonisti velikog derbija na Celtic Parku. U prvom poluvremenu domaćin je poveo sa 2-0 golovima Maede (17) i Furuhashija (40), da bi u nastavku pobjedu potvrdio Škot McGregor (75) na asistenciju Maede.

Celtic je na vrhu ljestvice s maksimalnih 12 bodova i razlikom pogodaka 12-0, isti broj bodova ima i drugi Aberdeen, dok je Rangers treći sa sedam bodova, koliko ima i četvrti Motherwell.

Dinamo i Celtic sastat će se 10. prosinca u Maksimiru u 6. kolu Lige prvaka.

05. rujan 2024 10:42