Rennes' French defender Jean Armel Kana Biyik (C) is congratulated by teammates after scoring during the French L1 football match Rennes against Valenciennes on December 18, 2010 at the route de Lorient stadium in Rennes, western France. AFP PHOTO DAMIEN MEYER
FRANCUSKA

Prva pobjeda Reimsa od 1979.

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 26. kolovoz 2012. 00:25

U 3. kolu Le Championnata Reims je slavio na domaćem travnjaku s 1-0 protiv Sochauxa autogolom Sloana Privata u 90. minuti susreta. Prva je to pobjeda za Reims u elitnom razredu francuskog nogometa nakon 1979. godine, odnosno nakon točno 12.194 dana. Valja reći da je Reims igrao s igračem više od 37. minute kada je Sochauxu isključen Sebastien Corchia.

Najefikasniji utakmicu imali su prilike gledati gledatelji u Rennesu gdje je istoimeni domaćin slavio protiv Bastije 3-2 golom Turčina Mevluta Erdinça iz 84. minute.

Najuvjerljiviju pobjedu subotnjeg dijela programa 3. kola ostvario je Valenciennes koji je s 3-0 kod kuće savladao Ajaccio, dok je Troyes prvi bod po povratku u Le Championnat osvojio kod kuće protiv Lorienta (2-2).

Le Championnat, 3. kolo:

Nice - Lille 2-2 (Pejčinović 43, Bautheac 55 / Payet 36, Sidibe 59)

Nancy - Toulouse 0-1 (Sissoko 11)

Reims - Sochaux 1-0 (Privat 90-ag)

Rennes - Bastia 3-2 (Alessandrini 22, Pitriopa 40, Erdinç 84 / Marque 28, Marchal 75)

Troyes - Lorient 2-2 (Nivet 3, Obbadi 52 / Barthelme 18, Mvuemba 62-11m)

Valenciennes - Ajaccio 3-0 (Samassa 16, Nery 56, Oberhauser 80-ag)