BUNDESLIGA

Prva pobjeda za Hoffenheim

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 23. rujan 2012. 22:14

Do prve pobjede i prvih bodova u sezoni došli su u nedjelju nogometaši Hoffenheima pobijedivši na svom travnjaku Hannover u utakmici četvrtoga bundesligaškog kola 3-1.

Pobjedu je domaćima ulaskom u igru u 81. minuti inicirao 20-godišnji napadač Kevin Volland. Najprije je mladac u 82. minuti asistirao Sejadu Salihoviću za pogodak glavom u padu, da bi deset minuta kasnije nakon sjajnog solo-prodora u kojem je nanizao trojicu suparničkih nogometaša servirao loptu za pogodak u praznu mrežu Danielu Williamsu, reprezentativcu SAD-a.

Drugi američki reprezentativac, Fabian Johnson, izjednačio je na 1-1 u 27. minuti, samo minutu nakon što je francuski branič domaćih Matthieu Delpierre ubacio loptu u vlastitu mrežu.

Svih je 90 minuta za momčad Markusa Babbela odradio potencijalni hrvatski reprezentativac Boris Vukčević.

Od novoga se, trećeg poraza jedva spasio Stuttgart, koji je u Bremenu izvukao 2-2 premda je Werder na poluvremenu vodio 2-0.

Martin Harnik u 50. i Cacau u 81. minuti donijeli su sastavu Bruna Labbadije drugi ovosezonski bod.

U rajnskom derbiju Bayer i Borussia iz Mönchengladbacha u Leverkusenu su odigrali 1-1.

Veznjak gostiju Patrick Herrmann doveo je svoju momčad u vodstvo već u trećoj minuti, da bi u 12. konačan rezultat postavio češki branič domaćih Michal Kadlec.

Nakon četiri kola momčad Samija Hyypiäe drži 14. mjesto na ljestvici s četirima osvojenim bodovima. Posljednji su put tako loše Leverkužani u Bundesligu ušli prije točno 30 godina (1982/83), kada su nakon četiri kola ostvarili jednu pobjedu, tri poraza i gol-razliku 1-11.

Bundesliga, 4. kolo:

Bayer – Borussia M. 1-1 (Herrmann 3, Kadlec 12)

Werder – Stuttgart 2-2 (De Bruyne 23, Junuzović 34 / Harnik 50, Cacau 81)

Hoffenheim – Hannover 3-1 (Johnson 27, Salihović 82, Williams 90+2 / Delpierre 26)